A teraz sobie postrzelamy....

Duże zdjęcie A teraz sobie postrzelamy....
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
152 / 174
<
>
Ciekawe zdjęcie przedstawiające 8.8cm. Flak 18. przystosowaną do podwójnej roli (przeciwlotniczej i przeciwpancernej). Widoczne charakterystyczne przednie podwozie tej armaty z pojedyńczymi kołami (tylne posiadało koła bliźniacze) oraz "trzystopniową" dzieloną lufę. Podstawowym elementem wyróżniajacym wizualnie armaty przystosowane do pdwójnej roli były osłony pancerne, ochraniajace obsługę. Tutaj widoczna armata została (prawdopodobnie na szybkiego z marszu) rozstawiona do boju na środku drogi. Trudno określić proweniencję  działa ponieważ po lewej od niego stoją żołnierze wyglądający na Luftwaffe (kombinezony + oficer w bryczesach i bardzo krótkiej bluzie a wszyscy w furażerkach) zaś po prawej raczej żołnierze Heer. Poza tym, działa przystosowane podwójnej roli stosowano (według założeń) w pododdziałach ciężkiej artylerii przeciwpancernej. Trzeba jednak pamiętać iż Luftwaffe posiadała wyspecjalizowane pododziały (na froncie wschodnim) które używały tych dział, najczęściej w relacji z opancerzonym ciągnikiem (przykład takiego dziągnika stanowi słynny "Lufcik" wydobyty z rzeki Pilica) i generalnie, miały one właśnie służyć do zwalczania czołgów. Ciekawostką jest w tym przypadku iż tego typu zestawów było, bodaj, kilkanaście a opancerzone ciągniki nie były stadaryzowane co oznacza że różniły się od siebie w kwestii budowy. Wracając do zdjęcia, zwracam uwagę na żołnierzy po prawej którzy ewidentnie są zafrapowani tym co się dzieje po prawej stronie od drogi. Można oczekiwać że to stamtąd nadciągał wróg ale już jest po sprawie i czas zwijać manele.
Data dodania: 16 kwietnia
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 44 razy od 16 kwietnia
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.