Melomani w każdym mieście.

Duże zdjęcie Melomani w każdym mieście.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
107 / 161
<
>
Pomimo iż podstawowym "dachem nad głową" w polu, niemieckiego żołnierza był namiot z połączonych zeltbahn, Armia Niemiecka używała (wcale nie rzadko) stricte namiotów, o większej kubaturze. Były one przeznaczone dla oficerów wyższej rangi oraz ich sztabów (biur polowych). Namioty te (Stabszelt) charakteryzowały się  powierzchnią około 8m2, wysokością umożliwiającą przebywanie w nim w pozycji stojącej- wyprostowanej ( w najwyższym punkcie- 2m), oknami z celuloidu z przesłonami zapewniającymi zaciemnienie oraz wykonaniem z materiału z wzorem maskującym (wczesne wersje, podobnie jak zeltban były koloru mysioszarego bez nadruku plam). Na zdjęciu widoczny taki namiot, z materiału z plamami kamuflażu który ewidentnie służy jako schronienie dla sprzętu łączności i jego obsługi. Dobrze widoczne wyprowadzenie komina piecyka polowego przez specjalny otwór, widoczna też antena złożona z sekcji, stojąca tuż przy maszcie namiotu. Przy namiocie obergefreiter, nieokreślonej formacji Heer, ze słuchawkami na uszach i jakimiś dokumentami. Obergefreiter nie nosi naszywki łącznościowca, więc raczej nim nie jest. Nosi on mundur M40 z patkami starego wzoru, na podkładzie ciemnozielonym. Ciekawostką jest fakt braku, widocznego, szóstego guzika- charkterystycznego dla bluzy M40, jednak brak ciemnozielonego kołnierza zaprzecza iż może to być bluza M36, zaś wpinany a nie wszyty naramiennik zaprzecza żeby mogła to być jadna z bluz sprzed M36. Ciemnoszary odcień wypustek na naramiennikach może wskazywać na kolor czerwony, czyli artylerię. Zołnierz nosi brązową szpangę za walkę wręcz co biorąc pod uwagę datę jej ustanowienia determinuje datowanie zdjęcia na conajmniej początek zimy 1942/43 a że zimy na zdjęciu nie widac więc jest (najwcześniej) 1943 rok.
Data dodania: 17 kwietnia, 12:07
Datowanie przedmiotu: 1943 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 47 razy od 17 kwietnia, 12:07
Reklama
Dodaj komentarz
17 kwietnia, 15:28
Dziękuję Panowie.
17 kwietnia, 14:03
Ciekawa fotka. Gratulacje.
Ten z okienka, robi szybką korektę tekstu nowych zwrotek szlagieru "Meine Liebe Augustyn..."
Kustosz
17 kwietnia, 12:26
Ładne zdjęcie.Gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.