Atrapy czołgów do szkolenia załóg

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
16 / 18
<
>
Jak kupowałem to zdjęcie to na 100% byłem pewny,że to atrapy,ale po dokładnym ich obejrzeniu już taki pewny nie jestem.Może jakieś sugestie? Zdjęcie pochodzi z 1943 roku i wykonane jest na papierze Agfa Brovira.Atrapy czołgów Reichswehry wciąż używane do szkolenia w 1943 przez Wehrmacht.
Data dodania: 19 kwietnia 2021
Datowanie przedmiotu: 1943
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: Jurgen Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 237 razy od 19 kwietnia 2021
Reklama
Dodaj komentarz
24 kwietnia 2021
Dziękuję Steiger za przetłumaczenie! Pozdrawiam.
23 kwietnia 2021
Dorzucę jeszcze od siebie opis z tyłu zdjęcia: " Atrapy jadą na czas grenadierów, maj 43 Darmstadt". Podejrzewam, że czas grenadierów to była impreza pokazująca możliwości piechoty zmotoryzowanej.
22 kwietnia 2021
Komitet Blokowy dziękuje Ciufie za solidnie wykonaną pracę i pozdrawia.
Kustosz
22 kwietnia 2021
Witam ! Jeszcze takie coś znalazłem.Wydaje mi się ta bliższa tej na zdjęciu :
https://allegrolokalnie.pl/oferta/tablica-3-rzesza-oryginal-77x65-5-cm
Pozdro ;-)
Kustosz
20 kwietnia 2021
Kiedyś czytałem o Komitetach Blokowych w III rzeszy i tzw  "volksgenosse",no i trochę w pamięci pozostało.Jest to na zasadzie -ja już gdzieś to kiedyś widziałem-
Pozdro ;-))
20 kwietnia 2021
Bingo Ciufa,gratuluję!!!!!!!!
Kustosz
20 kwietnia 2021
Ciufa- myślę że strzał mw dziesiątkę.
Kustosz
20 kwietnia 2021
Wydaje mi się , że to coś w tym klimacie:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/tablica-informacyjna-nsdap-3-rzesza-niemcy
Pozdrawiam !
Kustosz
19 kwietnia 2021
Chciałem wstawić wyostrzone powiekszenie tablicy ale niestety, wstawianie zdjęć do komentarzy znów nie działa.
Kustosz
19 kwietnia 2021
Zdecydowanie masz rację \naprawiacz-u...,ale jeszcze zastanawia mnie tablica po lewej stronie zdjęcia.Myślę ,że jest to tablica tzw. "blockmeistra ",ale nie potrafię jej powiększyć ,bez utraty konturów... !
Pozdro !
Kustosz
19 kwietnia 2021
Ciufa- Bo to są obudowane zwykłe samochody, co zresztą widać pomiędzy krzakami maskowania z przodu. Obstawiam albo jakiegoś Adlera (tak mi pasuje najbardziej ten fragment atrapy chłodnicy na ile widać albo (sądząc po kołach, ich rozstawie oraz zastosowaniu kół zapasowych jako kół uniemozliwających zawiśnięcie na wypukłościach terenu) na Horcha 901- Kfz17.
19 kwietnia 2021
Ciufa już wtedy parkowali w kopertę i trenowali jazdę po łuku.
Kustosz
19 kwietnia 2021
Bardzo ciekawie na tych atrapach wyglądają lusterka boczne ...;-))
Pozdrawiam !
Kustosz
19 kwietnia 2021
OK, miałem trochę więcej czasu żeby się przyjżeć. Rok zapisany na odwrocie potwierdzony nowym wzorem czapek polowych u oficerów w pierwszym i drugim pojeździe. Poza tym w pierwszym, obok oficera, siedzi podoficer w starszej wersji furazerki. A na zakonczenie smaczek. Rejestracja wskazuje na Okręg Wosjowy w Prusach z siedzibą w Królewcu. Vipoka- istniały pojazdy które mogły się poruszać na gąsienicach lub zwykłych kołach drogowych jednak w większości, konstrukcje takie powstały w Austrii (choć nie tylko) i głównie w Austrii weszły (w ograniczonych ilościach) do służby. Po anschlusie zostały w większości wcielone do służby w Heer Wehrmachtu ale "utonęły" ilościowo w sprzęcie niemiecki i w większości zostały utracone na froncie wschodnim do 1944 roku. Niemniej- nie są to te pojazdy.
19 kwietnia 2021
Dziękuje pięknie Panowie za opinie! Zmyliła mnie ta data 1943r,ale widać,że stosowali ten sprzęt jeszcze w tym okresie.Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz
19 kwietnia 2021
Jaknajbardziej, są to atrapy czołgów z którymi ćwiczyła Reichswehra w czasach gdy Niemcy jeszcze przestrzegali Traktatu Wersalskiego. Historycznie jest to naprawdę piękny strzał, żeby nie powiedzieć- baiały kruk. Gratuluję i zazdraszczam. Dodam jeszcze ze zdjęcie wykonane już gdy Hitler objął włądzę, a siły zbrojne zaczęły funkcjonować jako Wehrmacht. Prawdopodobnie sprzętu wciąż używano do szkolenia w polu (na przykład taktyki walki z czołgami).
Kustosz
19 kwietnia 2021
Schowane gąsiennice - ciekawy pomysł!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.