Regulaminy mundurowe... Jakie regulaminy?

Duże zdjęcie Regulaminy mundurowe... Jakie regulaminy?
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
202 / 232
<
>
Żołnierze Heer Wehrmachtu, wszystko wskazuje że artylerzyści. Na pierwszy ogień idzie podoficer (drugi od lewej na pierwszym planie) w drelichu roboczym z naszytą tresą podoficerską na kołnierzu oraz z czapką M43. Za niem (pierwszy od lewej) unteroffzier w mundurze M40 ale naramiennikach od munduru M36. Na głowie ma czapke polową M43. Z tyłu, za nimi żołnierz w drelichu roboczym z czymś co wyglada jak doszyte guziki do wpinania naramienników, choć nie widać szłufki. Na głowie hełm stalowy z kalkomanią z orłem III Rzeszy. Niemal po środku, bokiem żołnierz w bluzie M40 ale wciąż do niej nosi halsztug. Do tego ma spodnie od drelichu roboczego. Na głowie hełm stalowy już bez kalkomanii. Dalej, grupa żołnierzy (4) w drelichach roboczych z czego dwaj mają naszyte szewrony gefreitera. Trzej z nich w hełmach stalowych, jeden w czapce polowej M43. Żołnierz wcinający smaczności z menażki ma na sobie mundur M40 i jest w stopniu gefreitera. Na naogach ma trzewiki z bardzu zużytymi opinaczami brezentowymi. Równie zużyta (pozbawiona całkowicie farby) jest jego menażka. Żołnierz siedzący ma na sobie mundur M43 i totalnie pokiereszowany hełm. Na samym środku planu łuska artyleryjska, na oko (w porównaniu z wielkością głowy) 150mm. Rok 1943- front wschodni.
Data dodania: 20 kwietnia 2021
Datowanie przedmiotu: 1943
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 76 razy od 20 kwietnia 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.