NARODOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA CYBERPRZESTRZENI

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
90 / 108
<
>
Odznakę pamiątkową ma kształt tarczy barwy chabrowej, nawiązującej do tradycyjnych barw wojsk łączności i informatyki, z podwójną obwódką w kolorze oksydowanego srebra, symbolizującą szczególną dbałość o zapewnienie bezpieczeństwa. W górnej i dolnej części pola tarczy znajdują się siatki symbolizujące rozległą sieć komputerową. Natomiast w jej prawej części widnieje symbol graficzny macierzy wykorzystywanej w dziedzinie bezpieczeństwa jako narzędzie określania poufności, integralności i autentyczności oraz ciągi zero-jedynkowe nawiązujące do systemów zapisu, kodowania, dekodowania i rozkładu zmiennych. W lewej i centralnej części tarczy znajduje się rotor z symbolami numerycznymi, barwy oksydowanego srebra, będący elementem konstrukcyjnym niemieckiej maszyny szyfrującej „Enigma”, której szyfry złamał patron NCBC Jerzy Witold Różycki wraz ze współpracownikami. Na rotor jest nałożona litera „N” z wyciętym symbolem zamka, na tle srebrno-czerwonego pierścienia, co symbolizuje bezpieczeństwo państwa. Wraz z literami „CBC” tworzy ona skrót nazwy NCBC. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 31/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 2 marca 2020 r.
wymiary : 40x37 mm
wykonanie : SOLARON
Data dodania: 20 kwietnia 2021
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 145 razy od 20 kwietnia 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
21 kwietnia 2021
Jak pięknie opisany - nawet kolorystycznie.
Ja na górze widzę WLAN a na dole Dark Net. ;)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.