Bagnet polski wz.28 (wz.29) mobilizacyjny

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 9
<
>
Bagnet tzw. mobilizacyjny do karabinów i karabinków systemu Mauser produkcji polskiej, Wytworzony w Radomskiej Fabryce Broni w roku 1939, posiada stemple odbioru wojskowego, literke M na jelcu i numery seryjne. Bagnety tego typu oprócz wybitej daty produkcji, nie różniły się konstrukcyjnie od innych bagnetów wz.28, (później przemianowanych na wz.29 od wzoru polskiego karabinka Mauser wz.29). Nazwane  zostały mobilizacyjnymi ze względu na to, iż przeznaczone były jako rezerwa dla utworzonych jednostek w przypadku przyszłej mobilizacji. Prezentowany egzemlarz posiad osłonę ogniową, która mała chronić drewniane okładki od płomienia wylotowego z lufy podczas wystrzału. Był zatem przeznaczony do broni, której lufa nie wystawała poza jelec bagnetu.
Bagnet jest w stanie średnim, był przez kogoś czyszczony mechanicznie z rdzy i na szlifierce wyrównano wżery. Okładki oryginalne, doklejona odpęknięta część.
Stan piwniczny.

Pochwa z wydatną rdzą, oryginalna farba nie zachowana. Brak na niej numerów indywidualnych, tylko polski stempel odbioru wojskowego.

Długość bagnetu - 384 mm
długość głowni - 253 mm
szerokość głowni - 25,75 mm
grubość głowni - 5,75 mm
długość głowicy - 132,2 mm 
Data dodania: 21 kwietnia, 16:44
Datowanie przedmiotu: 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 50 razy od 21 kwietnia, 16:44
Reklama
Dodaj komentarz
21 kwietnia, 17:41
Podziękował bardzo uprzejmie.
21 kwietnia, 17:08
Ładniusi, gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.