"Koła muszą się toczyć..."

Duże zdjęcie "Koła muszą się toczyć..."
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
199 / 232
<
>
Kolumna SdKfz 251/4. ausf. B. holujacych lekikie haubice polowe 105mm. (10.5cm Le.Fe.H 18). Kolumna (na zdjęciu widoczne dwa pojazdy) przejeżdża przez wioskę gdzieś na wschodzie po czymś co musimy nazwać drogą ale nie mieści się w standardach drogi w żaden sposób. Opancerzone, półgąsienicowe transpoertery SdKfz 251. jako ciągniki artyleryjskie były dość rzadko stosowane i była to specjalna wersja oznaczona cyfrą "4" a różniła się od standardowego transpoertera piechoty wzmocnionym hakiem holowniczym. W zasadzie, wszystkie transportery w tej wersji zostały zbudowane na pojeździe w wersji (wczesnej) rozwojowej "B". Później, etatowo, zostały zastąpione ciągnikami artyleryjskimi SdKfz 11. które posiadały to samo podwozie i silnik co SdKfz 251 (SdKfz 251 został zbudowany na bazie SdKfz 11.). Pojazdy posiadają stary wzór malowania z oznaczonymi skrajniami. Zwraca uwagę obsługa działa siedząca na zewnątrz a nie wewnątrz przedziału bojowego. Obstawiam że zdjęcie wykonano w pierwszych miesiącach ataku na ZSRR.
Data dodania: 21 kwietnia 2021
Datowanie przedmiotu: 1941
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 108 razy od 21 kwietnia 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
22 kwietnia 2021
Dzięki. Dzisiaj wieczorkiem fotka z polskim akcentem... Tutaj zaś tytuł nawiązuje oczywiście do słynnego niemieckiego sloganu mówiącego że koła musza się toczyć do (dla) zwycięstwa (ostatecznego). Slogan co prawda związany z koleją ale co tam...
22 kwietnia 2021
Bardzo ciekawa fotka.
Koła się toczą, gasienice delikatnie klekoczą, radośni turyści na letniej wycieczce, opalaja twarze, śpiewają wesołe pioseneczki "Uchahaha...."
Tymczasem zza kolejnej wioski, kolejnego lasu,wpierw cicho, potem coraz głosniej słychać pieśń, nie wesołą, jakąś inną, nigdy wcześniej słyszaną która zaczyna się wzmagać.... "Wstawaj strana ogromnaja, wstawaj na smiertnyj boj..." zza pieśni narasta nie znany wcześniej klekot gąsienic....
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.