Z cudzą giwerą....

Duże zdjęcie Z cudzą giwerą....
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
121 / 161
<
>
Zdjęcie wydaje się dość nudne- pluton piechoty Wehrmachtu podczas ćwiczeń w terenie. Wczesny okres, brak szelek bojowych a oporządzenie troczone do pasów głównych. Dość dobrze widoczne takie elementy jak łopatki piechoty, bagnety i puszki na maski p.gaz. Wszyscy we wczesnych wersjach furażerek. Na drugim planie grupa, oficerów z czego Ci, którzy nie noszą furażerek w wersji oficerskiej noszą crushery. Uwagę zwracaja zrolowane płachty zeltban i noszone przez ramię na modłę sowiecką. Na zakończenie smaczek- żołnierz leżący jakby przed całym ugrupowaniem, tuż obok grupy oficerów w centrum zdjęcia, jest uzbrojony w polskiego Ura.
Data dodania: 22 kwietnia, 18:48
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 62 razy od 22 kwietnia, 18:48
Reklama
Dodaj komentarz
22 kwietnia, 23:15
Oczywiście. Jednakowoż, kiedy mam wątpliwości, daję znać o tym. Tutaj zrobiłem wszystko co możliwe aby mieć pewność i gdy ją już miałem, w opisie wstawiłem informację jako pewnik.
22 kwietnia, 22:47
Fakt, jak najbardziej Ur. Pierwszy rzut oka mnie zmylił. Ale zawsze warto "paddierzit razgawor". Pozdrawiam.
22 kwietnia, 22:12 , edytowany: 22 kwietnia, 22:23
Tu taj chyba jeszcze lepiej widać detale.

22 kwietnia, 22:08 , edytowany: 22 kwietnia, 22:09
Teraz widać? Proponuję zrzucić fotke i powiększyć na monitorze.Zamek jest otwarty. 

22 kwietnia, 22:05
Analizowałem przez 1.5 godziny z powiększeniami, wyostrzeniami, porównując ze wszystkim co niemcy mogli używać w tamtym czasie. Tłumik jest a ja watpliwości nie mam.
22 kwietnia, 21:31
Ciekawa i pouczająca gratulacje.
Zastanawiam się tylko, czy to Ur, czy jednak niemiecki M 1918. Nie widzę, tłumika odrzutu, tak charakterystycznego dla Ura. Chyba, że rozdzielczość fotki na MyViMu nie pozwali mi tego dostrzec. Z drugiej strony lufa jak na M 1918 trochę za długa, może jednak Ur. No nie wiem. Pozdrawiam.
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.