To może teraz ulepimy bałwana...?

Duże zdjęcie To może teraz ulepimy bałwana...?
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
168 / 174
<
>
Drużyna Skijagers.Żołnierze mają na sobie dwustronne anoraki i spodnie wojsk górskich które chrakteryzowały się dużą nieprzewiewnoscią i miały chronić przed wiatrem ale i przed pędem powietrza w czasie szybkich zjazdów na nartach. Ubiory te determinują datowanie na nie wcześniej niż 1942 rok. Lekkie oprządzenie to pasy główne z ładownicami i szelki bojowe widoczne tez chlebaki z troczonymi manierkami i (być może) menażkami. Zaznaczony strzałką i podpisany- dowódca pododdziału z bronią krótką i lornetką. Wszyscy noszą furażerki a niektórzy pod nimi mają szalokominiarki. Furażerki, raczej, wskazują na okres nie późniejszy niż 1943.
Wiele osób błędnie uważa iż jednostki wykorzystujące narty byli Gebirgsjagers. Były to dwie, osobne i różnhe formacje. O ile Gebirgsjagers byli wyszkoleni do walki w ciężkich warunkach górskich, znali specyfikę warunków panujących w górach, potrafili się wspinać i posiadali sprzęt i uzbrojenie pozwalające prowadzić walkę w trudnych, niedostępnych częśćiach gór o tyle Skijagers w zasadzie byli formacją która była wyszkolona do walki w ciężkich warunkach zimowych i niekoniecznie w górach. Skijagers nosili na swoich czapkach zupełnie inne odznaki niż Gebirgsjager (nie były to szarotki a liście dębu i narty) więc juz to bardzo mocno oddziela te dwie formacje od siebie. Natomiast cechami wspólnymi, które realnie mogą mocno mylić był fakt iż skijagers używali tego samego typu ubiorów specjalnych co Gebirgsjagers wlącznie z charakterystycznymi czapkami polowymi z krótkim daszkiem co na zdjęciach archiwalnych, może mylić. 
Data dodania: 23 kwietnia, 19:54
Datowanie przedmiotu: 1942 - 1943
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 47 razy od 23 kwietnia, 19:54
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.