Maska przeciwgazowa EO-19 PBF

Duże zdjęcie Maska przeciwgazowa EO-19 PBF
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 23
<
>
Maska PDF (potocznie nazywany "Myszka Miki") miała to być lekka maska ​​przeciwgazowa, która nie miała ciężkiego metalowego filtra kanistra ani węża. Zamiast tego PBF używa dwóch mniejszych filtrów EO-19E „Cheek („ Porkchop ”)” zamontowanych po każdej stronie maski, podobnie jak M17. Podobnie jak wiele innych radzieckich masek gazowych PBF  został wykonany jako maska kapturowa, z gumy szarej, jak i czarnej. Emiter głosu i zawór wydechowy PBF znajdują się za plastikową osłoną z przodu maski. Podobnie jak niektóre inne maski radzieckiej epoki zimnej wojny, soczewki PBF są przeznaczone do użytku przez żołnierzy, którzy muszą patrzeć w dół na urządzenia optyczne, ponieważ soczewki nie są ustawione pod kątem. Godną uwagi cechą PBF jest fakt, że ma wgłębienia dopasowane do uszu użytkownika. Materiał w tym obszarze jest również cieńszy, aby ułatwić słyszenie. Według niektórych źródeł filtry PBF mają pracować do 24 godzin, w zależności od poziomu zanieczyszczenia powietrza. Maska nadal używana w krajach powstałych po rozpadzie ZSRR , np. Policja Gruzińska .

Stan magazynowy

Rozmiar 3
Data dodania: 25 kwietnia
Datowanie przedmiotu: 1975
Miejsce pochodzenia: Rosja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 105 razy od 25 kwietnia
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.