OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
103 / 137
<
>
Pickelhaube z prywatnego zakupu oficera aptekarza wojskowego z wysokim kominkiem stosowanym po 1890 r.Ogólny model korpusu 1871-1899.Pika z prostokątnym daszkiem stosowana przez lekarza wojskowego,weterynarza i aptekarza do 1907 roku.Jest to tzw. styl dragonów.Ostatnie dwa linki są do porównania.Trochę czasu pobujałem się z tematem,ale warto było.Miłego oglądania.Ostatnie zdjęcie aptekarz z lekarzem."Zgodnie z regulaminem organizacji służby lekarskiej, rozkazem wojskowym z 1907 r., Każdy korpus wojskowy posiadał batalion medyczny składający się z trzech kompanii medycznych i dwunastu szpitali polowych. W firmach medycznych naczelni farmaceuci zarządzali środkami medycznymi przeznaczonymi na punkty opatrunkowe żołnierzy, główne stanowiska opatrunkowe i pomieszczenia okręgowe oraz wymieniali wózki medyczne, powszechnie znane, aptekarskie, na to, co nadal było używane na froncie. Należały do nich eter, chloroform, morfina, surowica tężcowa, a także olej rycynowy, tabletki garbnikowe, łój salicylowy i proszek krezolowy, a także instrumenty medyczne. Przeprowadzili również testy wody lub testy laboratoryjne na miejscu, korzystając z porady lekarskiej.Podczas poważnych walk z licznymi rannymi mieli pełne ręce roboty na głównej stacji opatrunkowej: trzeba było wydawać bandaże i lekarstwa, przygotowywać i sterylizować roztwory soli i glukozy, a także zapasy z magazynów i, w razie potrzeby, ze szpitali polowych. trzeba było zorganizować w odpowiednim czasie. Ponadto w operacjach pomagali też niektórzy farmaceuci wojskowi.Pracownicy farmaceutów i farmaceuci korpusowi, porównywalni rangą do kapitanów, musieli, podobnie jak zwykli farmaceuci wojskowi, wykazać się dyplomem z chemii żywności od 1902 roku. Farmaceuci korpusowi mieli pierwszeństwo przed farmaceutami personelowymi, ale otrzymali ten sam stopień i przyporządkowani byli do lokalizacji korpusu wojskowego."Więcej informacji w linku https://wehrmed.de/geschichte/zur-deutschen-militaerpharmazie-im-ersten-weltkrieg.html    http://www.militaria-online.de/artikelnr_181   https://www.weitze.net/militaria/56/Preussen_Pickelhaube_fuer_einen_Militaer_Apotheker__378756.html
Data dodania: 2 maja 2021
Datowanie przedmiotu: 1890 - 1907
Miejsce pochodzenia: Cesarstwo Niemieckie
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 156 razy od 2 maja 2021
Reklama
Dodaj komentarz
3 maja 2021
Dziękuję pięknie za wszystkie opinie.Miłego dnia.
Kustosz
2 maja 2021
Klękajcie narody, żadnych przypadków, sama precyzja.
Kustosz
2 maja 2021
Znowu jest na czym oko zawiesić :-).   I opis tak niesamowicie kompetentny. Po prostu po raz kolejny gratulacje i szacunek!
2 maja 2021
Ach!!!
Kustosz Starszy kustosz
2 maja 2021
coś pięknego, dech zapiera. gratuluję
Kustosz
2 maja 2021
Jak zwwykle oko można nacieszyć !!! Pozdrawiam !
2 maja 2021
Dziękuję pięknie za opinie.Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz
2 maja 2021
Jak zwykle cudowny okaz - GRATULUJE ! ! !
Kustosz
2 maja 2021
Śliczna a nawet bardzo śliczna. Gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.