Punkt widokowy- lornetka, 5 minut- € 1.

Duże zdjęcie Punkt widokowy- lornetka, 5 minut- € 1.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
151 / 174
<
>
Grupa żołnierzy Wehrmachtu- Heer, przy lornecie nożycowej SF 14. Prawdopodobnie jakieś szkolenie. Wszyscy żołnierze w furażerkach i butach marszowych. Żołnierz stojący tyłem, prawdopodobnie, w bluzie M36. Wyraźnie widoczne haki podtrzymujące pas i bagnet w żabce przy pasie. Żołnierz po lewej, stojący bokiem, raczej w bluzie M40, ale naraminniki ciemnozielone. U niego też widoczny hak podtrzymujący pas. Pochylony żołnierz w płaszczu, ma wetknięty jakiś dokument, lub mapę za mankiet płaszca co było częstym i zwyczajowym sposobem na noszenie dokumentów i map po które często trzeba było sięgać. Lorneta zamontowana na niestandardowym- metalowym trójnogu. Jedną nogę standardowego, drewnianego trójnogu, widać na zeimi po lewej stronie zdjęcia. Ciekawostką jest linia palików potykaczy widoczna na drugim planie. Na pierwszym planie widoczne pojemniki transportowe na optykę. Widoczna tuba metalowa z otwartym wiekiem, służyła raczej do transportu dalmierza.
Data dodania: 9 maja, 12:27
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1942
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 36 razy od 9 maja, 12:27
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.