Złożylim stolyk z Ikei.

Duże zdjęcie Złożylim stolyk z Ikei.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
150 / 174
<
>
Trzej żołnierze Wehrmachtu (Heer) przy stoliku zbudowanym w warunkach polowych. Po lewej siedzi feldwebel w roboczej bluzie drelichowej z przypiętymi naramiennikami od bluzy M36. Kolejny żołnierz ma na sobie późniejszą wersję koszuli (używane od 1941 roku). Ostatni żołnierz cieszy się "strojem plażowym". Nosi on obuwie sportowe. O stół oparta piła a na blacie, z samego brzegu, leży młotek co świadczy iż budowa mebla została dopiero co zakończona. Na stole widoczne menażki. Pomiędzy manażkami i młotkiem widoczne etui aparatu fotograficznego, prawdopodobnie tego, którym wykonano to zdjęcie. W głębi stołu dwa telefony polowe z czego jeden jest oznaczony numerem. Przed żołnierzem w koszuli, dwie (wyglądające na aluminiowe) butelki (pojemniki). Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc w ich identyfikacji i przeznaczeniu będę wdzięczny. Zwraca uwagę fakt iż sierżant nosi trzycyfrowy numer pułku na naramienniku. Waffenfarbe szewronu na jego furażerce może odpowiadać kolorowi czerwonemu- artyleria.
Data dodania: 10 maja, 09:45
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1943
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 53 razy od 10 maja, 09:45
Reklama
Dodaj komentarz
11 maja, 12:31
Trochę tak wygląda.
11 maja, 12:21
Może po prostu ekipa budowała, lub inni budowali dla ekipy wszechobecne baraki i zostały im odpady.
11 maja, 10:36
Zgadza się. Ja zapomniałem w opisie zwrócić uwagę na fakt iż blat złożony jest z desek z frezem na pióro, co raczej w warunkach polowych jest dość dziwne.
10 maja, 13:45
Bardzo fajna, wesoła fotka, gdyby nie czas jej powstania. Gratulacje.
Zwrócił bym uwage na pewien gadżet, otóż widoczną, drewnianą piłę ramową, którego młode pokolenie może już nie znać, a produkowane były do lat siedemdziesiątych. Pozdrawiam  
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.