Dwa "żywieckie" poprosimy...

Duże zdjęcie Dwa "żywieckie" poprosimy...
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
100 / 174
<
>
Dwaj podoficerowie Wehrmachtu- Heer, w (tzw.) wmałych mundurach galowych (tutaj jako wyjściowych) z wykorzystaniem kurtek galowych. Obaj żołnierze noszą krótkie obuwie wyjsciowe, nie noszą pasów oraz używają czapek garnizonowych. Warto zwrócić uwagę na ten typ umundurowania ponieważ już w czasie wojny dość szybko zanikał i w zasadzie jako mundur wyjściowy używano mundurów służbowych w różnej konfiguracji. Zdjęcie, dla mnie osobiście, cenne z uwagi na kulturowy detal jakim były fryzury wojskowe. Tutaj jest wspaniały przykład jak wyglądały we wczesnym okresie. Zdjęcie datowane na odwrocie- 1936.
Data dodania: 11 maja, 11:24
Datowanie przedmiotu: 1936
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 48 razy od 11 maja, 11:24
Reklama
Dodaj komentarz
11 maja, 12:49
W niektórych krajach do dzisiaj na rynkach miejskich....


11 maja, 12:40
Fajna.
Znów przytoczę małą dygresję. Takie składane krzesełka, z polikwidowanych po wojnie poniemieckich przyrestauracyjnych ogródków piwnych, nowi mieszkańcy Gdańska brali jako ławeczki cmentarne,czy do własnych, nowo posiadłych ogrodów. U nas były takie dwa.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.