1590a-Łódż.fot.Sandmeer.wym.10,5x16

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
400 / 431
<
>
Nr.ewid.-1590
Fotograf-Jaków (Jakub) Sandmeer
Miejscowość- Łódż
Ulica-Konstantynowska za 2-gim domem od Nowego Rynku
Uwagi-Jaków (Jakub) Sandmeer (Zandmeer) był fotografem od 1855 roku. Swój zakład prowadził w Łodzi od chwili otrzymania zezwolenia gubernatora piotrkowskiego w dniu 19 lutego 1890 roku. Przy Konstantynowskiej 3 (obecnie ulica Legionów) w 1890 roku powstał parterowy budynek jego zakładu fotograficznego. Został wzniesiony według planów architekta Gustawa Landau-Gutentegera na nieruchomości Nusena Bergera. Kolejny właściciel budynku w 1894 roku nadbudował na istniejącym budynku zakładu fotograficznego pierwsze piętro i nowe pomieszczenia dla atelier (według planów architekta Franciszka Chełmińskiego). W maju 1895 roku prasa opisywała pokaz wykonanych przez niego fotografii na porcelanie, które oglądane w sztucznym świetle sprawiały wrażenie barwnych. Dnia 25 września 1896 roku uzyskał ważne przez rok zezwolenie na wykonywanie fotografii na terenie guberni piotrkowskiej. O podobne, obejmujące gubernię radomską starał się bez powodzenia około 1901 roku
Osoba na fotogr.-
Datowanie- 1893
Nazwa atelier: Sandmeer
Wymiary-10,5x16   
Data dodania: 15 maja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 49 razy od 15 maja
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.