OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
13 / 54
<
>
Hełm wz. 64 był pierwszym  polskim hełmem wykonanym z wielu sprasowanych warstw włókniny utwardzanych żywicą. Czerep jest wyższy niż w polskich hełmach stalowych z tamtego okresu, posiada lekko zaznaczony daszek oraz wyprofilowany nakarczek i nauszniki przez co sprawia wrażenie nieproporcjonalnego . Początkowo w hełmach wz. 64 stosowano fasunek taki sam jak w hełmach wz. 50. Od 1968 roku stosowano fasunek z hełmów wz. 67.Hełm używany przez  WSW malowany farbą w kolorze białym. Nanoszono także oznakę WSW: stylizowane litery „WSW” lub znak orła, a pod nim również litery „WSW”. W późniejszym okresie hełmy malowano na kolor khaki lub ciemnozielony. Hełmy noszone poza WSW posiadały namalowanego wyłącznie orła. Hełm został użyty raz bojowo w 1973 stanowił wyposażenie Polskiego Kontyngentu doraźnych sił zbrojnych ONZ., malowany na kolor jasnobłękitny. Niestety wyszły wówczas wada hełmu zbyt duża masa utrudniająca funkcjonowanie w gorącym klimacie. Hełm na wyposażeniu (w magazynach) do lat 90.

Stan magazynowy

Rozmiar 58

 
Data dodania: 16 maja 2021
Datowanie przedmiotu: 1964
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 86 razy od 16 maja 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.