Eins, zwei, drei, vier, links, links ...

Duże zdjęcie Eins, zwei, drei, vier, links, links ...
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
197 / 275
<
>
Pododział piechoty  Heer, podczas przemarszu. Raczej przemarsz jest wynikiem zmiany stanowiska, niż postępu sił własnych. Żołnierze nie idą w szyku uporządkowanym. Trzeci od prawej jest strzelcem karabinu maszynowego. Niesie swojego MG34 na ramieniu a karabin nie ma złożonej podstawy dwunożnej co też wskazuje na jedynie przemieszczenie się z jednego stanowiska na drugie. Pierwszy żołnierz w kolumnie ma płachtę przeciwiperytową (gasplane) przypiętą do paska od puszki z maską pgaz, na piersi, co było regulaminowym sposobem noszenia i często spotykanym na zdjęciach z początku wojny.Posiada też (prawdopodobnie) gumową opaskę na hełmie, umożliwiająca zatknięcie maskowania oraz granat trzonkowy za pasem.. Żaden z żołnierzy nie nosi szelek bojowych a wszyscy mają furażerki i buty marszowe. Żołnierz czwarty i piąty niosą skrzynki z taśmowaną amunicją do MG. Pierwsi w szyku żołnierze, wyraźnie zareagowali na robiącego zdjęcie patrząc się w obiektyw, jednak pozostali są wyraźnie zaaferowani czymś co się dzieje po lewej stronie od kadru. W tle zabudowanie wiejskie, bardziej stosowne dla wschodniej europy zaś droga niutwardzona to potwierdza.
Data dodania: 20 maja 2021
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1941
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 96 razy od 20 maja 2021
Reklama
Dodaj komentarz
20 maja 2021
Ciekawa i pouczająca fotka. Gratulacje.
Szyk typu - Tamdaradaj na jedną długą serię.
Słusznie zauważyłeś, że nie jest to szyk bojowy ubezpieczony, w którym to powinni  raczej maszerować po obu stronach drogi, w większych odstępach, ze szpicą i ubezpieczoną ariergardą, tylko jakiś przemarsz. Jednak jak zauważyłeś, rozłożony dwójnóg mógłby sugerować, że właśnie idą zająć nowe pozycje bojowe, lecz i tak są na jakimś etapie czujności . Całe nie spalone chałupy sugerują, iż jakiś intensywnych działań to tam jeszcze nie było. Pozdrawiam
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.