OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
16 / 21
<
>
Maska obok projektów fińskich i szwedzkich jest jedną z kopii amerykańskiej maski M9A1.  Podobnie w jak M9A1, filtr mocowany jest na gwincie 60 mm w bocznym gnieździe. Boczny filtr umożliwia złożenie się do strzału z bronią długą. Maska posiada nowoczesne rozwiązania  z wewnętrznym  system wentylacyjnym, zabezpieczenie przed parowaniem. Jest nadal w użyciu w wielu krajach, głównie w OC,  produkowana  w Serbii. Maska przeciwgazowa MC.1 była powszechnie stosowana w armii Jugosłowiańskiej i obronie cywilnej od końca lat 60 do 1995 roku. Maska była używana podczas wojen bałkańskich. Ciekawostką jest, że maski MC.1 były również na wyposażeniu Irackich Sił Zbrojnych. Saddam Husajn miał dobre stosunki z Jugosławią, gdzie zakupił maski, które zostały później znalezione na terenie zniszczonego Iraku.  Z maską dostarczany jest zestaw przeciwchemiczny i  peleryna. Komplet pochodzi z byłej Jugosławii i składa się z : maska, filtr, fular przeciwzaroszeniowy (anti-fog), peleryna,  torba, opatrunek, ściereczka i instrukcja.
Stan magazynowy

 
Data dodania: 25 maja, 13:06
Datowanie przedmiotu: 1980
Miejsce pochodzenia: Jugosławia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 58 razy od 25 maja, 13:06
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.