OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
26 / 54
<
>
Hełm Czechosłowacki wz. 53/80 to zmodernizowana w latach 80 wersja hełmu wz.53. W hełmie wymieniono pasek skurzany podpinki na parciany  z tworzywa typu Y. Hełm wz.53 wzorowany był  na hełmie radzieckim wz. 40, prace nad nim rozpoczęto w 1951r. ale badania przeciągają się i ostatecznie zostaje oficjalnie wprowadzony w 1953 ( choć w niektórych jednostkach jest na wyposażeniu od  1952 r.). Posiada fasunek skórzany mocowany przez 3 nity  tworzący rodzaj czapki składający się z 8 listków. Tłoczony z blachy 1,2 mm.

Stan magazynowy

Rozmiar brak 
Data dodania: 29 maja 2021
Datowanie przedmiotu: 1980
Miejsce pochodzenia: Czechosłowacja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 98 razy od 29 maja 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.