OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 56
<
>
Manierka wz.1899 (Aлюминная водоносная флягa обр 1899г) był podobny do poprzedniego modelu 1897 – zmieniły się tylko nieznacznie tolerancje wymiarów obudowy. Powierzchnia kolby została zmatowiona / wytrawiona, z wyjątkiem szyjki, która została wypolerowana wewnątrz i na zewnątrz.  Manierki te zastąpiły manierkę wz 1882 wykonaną z drewna która dość szybko się zużywała, a ich produkcja była skomplikowana. Była zatykana korkiem. Sygnowana na szyjce z dwóch stron: z jednej znakiem producenta, z drugiej znakiem i rokiem odbioru wojskowego. Pokrowiec m 1897 wykonany z szarego 900-zębowego materiału, sznurowanego paskiem z surowej skóry. Do noszenia pokrowca wykorzystano nosidło z plecionki konopnej cyprysowej. Tkanina 900-zębowa oznaczała tkaninę tkaną na maszynie o 900 zębach (gęstość tkaniny zależała od liczby zębów): wraz z taśmą nośną. Taśma umocowana była trzema szlufkami przyszytymi do pokrowca. Manierki te produkowały m. in. : M. Czikint Siberskaja; OCMIK S.Petersburg; Wulkan Warszawa; Towarzystwo Kolczugina; Ł. Blumberg Tow. Dom. Bromsk; Towarzystwo Akcyjne S.P.B.
Manierka posiada wżery korozyjne, pokrowiec  m 1897 i korek współczesna replika.
Stan dobry
 
Data dodania: 18 czerwca 2021
Datowanie przedmiotu: 1901
Miejsce pochodzenia: Rosja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 135 razy od 18 czerwca 2021
Reklama
Dodaj komentarz
19 czerwca 2021
Dzieki troszkę się tego uzbierało.
Kustosz
18 czerwca 2021
Twoje muzeum robi na mnie coraz większe wrażenie. Masz tego naprawdę dużo nazbierane. No i opisy porządne. Czekam na więcej. 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.