Puszka transportowa krótka do maski  wz.24

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 56
<
>
Puszka transportowa krótka do maski  wz.24 (RSC). Ma kształt walca. Wykonana jest z blachy stalowej. Dno i pokrywa są płaskie. Część walcowa ma przetłoczenia usztywniające puszkę. Do części walcowej przymocowane są zawiasowo trzy ramki prostokątne wykonane z drut. Dwie są umiejscowione w górnej części i służą do zamocowania parcianego paska nośnego o regulowanej długości. Trzecia ramka znajduje się u dołu. Do niej mocowany jest krótki pasek z dziurką. Pasek ten przyczepia się do guzika kurtki mundurowej w czasie pogotowia gazowego. Powierzchnia zewnętrzna i wewnętrzna puszki pomalowane są farbą barwy ochronnej. Do wewnętrznej części pokrywy przyklejona jest instrukcja obsługi maski. Natomiast na wierzchu pokrywy jest stempel z rozmiarem maski. Puszki występują w dwóch odmianach – krótkiej i długiej. Puszka krótka ma 20 cm długości. Jest to puszka wzoru francuskiego. Puszka długa ma 23 cm długości. Jest to puszka polska. Cechą, którą ją dodatkowo wyróżnia jest zacisk pokrywy.
Puszka po renowacji ,pozostały resztki instrukcji obsługi. Paski współczesna kopia.
 
Data dodania: 19 czerwca 2021
Datowanie przedmiotu: 1935
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 108 razy od 19 czerwca 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
20 czerwca 2021
Stan powalający na kolana. Gratulacje.
Kustosz
19 czerwca 2021
Piękniusia. I ten stan... Gratuluje fanta.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.