OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
36 / 55
<
>
Hełm szwajcarski M1971 (Znany również jako M71)  wprowadzony na wyposażenie w 1971 r. i używany do lat 90. Zastąpił różne wersje hełmu M18 wprowadzonego na wyposażenie wojska szwajcarskiego w roku 1918 i wielokrotnie modernizowanego ostatnia wersja hełmu  M18/63 miła powłokę wykonaną z mielonego antracytu w celu teksturowanego wykończenia (natyodblaskową). Skorupa ma prawie półkulisty kształt z widocznym wycięciem czołowym, jest wytłoczona ze stali 1,15 mm. Zawiera cztery nity, w których wkładka mocuje się do skorupy. Powłoka jest pomalowana na matową ciemnozieloną oliwkę z antyodblaskowym wykończeniem. Z tyłu znajdują się dwa otwory wentylacyjne wokół tego samego miejsca i konstrukcji, co poprzednio M18 i modele M18 / 40. Fasunek składa się z metalowej taśmy biegnącej po obwodzie wewnętrznym z piankową przekładką między nią a skorupą. Do opaski przymocowane są cztery skórzane podkładki, a z tyłu znajduje się skórzany woreczek, w którym proste kawałki grubego filcu są używane do dopasowania do głowy. Sznurek do ściągania łączy wszystkie cztery podkładki w celu dalszego dopasowania. Pasek podbródkowy to czteropunktowy układ z paskami przymocowanymi do skorupy, oba paski podbródkowe łączone za pomocą prostego systemu haczyka i zatrzasku. Do hełmu dołączany był dwustronny pokrowiec w kamuflażu TAZ 83.  Po prawej stronie okapu wewnątrz numer seryjny BT78, na obręczy stempel rozmiaru 57-58 oraz plastikowy Tag z nazwiskiem i imieniem użytkownika.
Stan używany
Rozmiar 57-58
 
Data dodania: 25 czerwca 2021
Datowanie przedmiotu: 1978
Miejsce pochodzenia: Szwajcaria
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 137 razy od 25 czerwca 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.