Ładownica kirzowa do Mosina

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
9 / 18
<
>
Radziecka 2 komorowa ładownica kirzowa (rodzaj materiału skóropodobnego wykonana z kilku warstw tkaniny przesyconej substancją zlepiającą, zapewniającą nieprzemakalność. Powierzchnia kirzy imituje skórę świńską) do karabinu Mosin. Mieszczą 30 naboi (6 łódek). Pierwsze wersje tz. ładownic oszczędnościowych wykonanych z kirzy pojawiły się w Związku radzieckim w okresie II wojny światowej. Z naturalnej skóry wykonano pasek zamykający Y szlufki do pasa i wzmocnienia na rogach. Wersja powojenna produkowana od 1946 do lat 60 kształtem  wzorowana na ładownicach M1937.
Stan magazynowy
Data dodania: 2 lipca, 10:46
Datowanie przedmiotu: 1957
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 55 razy od 2 lipca, 10:46
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.