OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
27 / 28
<
>
Na zdjęciu oficer Garde Regiment z synem.Na palcu młodego żołnierza widoczny jest sygnet świadczący o pochodzeniu arystokratycznym.Ciekawy jest strój młodego.Jakieś sugestie? Zdjęcie wykonane na papierze Leonar. Informacja od Sandy z Niemiec „Heldengedenktag“ (Heroes' Remembrance Day) is written on the back That could also be the reason that the two dressed up particularly nicely."-Z tyłu widnieje napis "Heldengedenktag" (Dzień Pamięci o Bohaterach) To może być również powód, dla którego obaj ubrali się szczególnie ładnie.
Data dodania: 16 lipca 2021
Datowanie przedmiotu: 1943
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 165 razy od 16 lipca 2021
Reklama
Dodaj komentarz
20 lipca 2021
Dzięki Laki za opinię.Pozdrawiam.
Kustosz
20 lipca 2021
Ładna fotka. Jak na mój gust to nad kieszenią to EK II (co ciekawe wyglada na I wojenny) i jest też wstążka od innego odznaczenia (trochę jak EK II z drugiej wojny). Pod kieszenią czarna za rany. Generalnie interesujace zdjęcie. Gratuluję eksponatu.
Kustosz
18 lipca 2021
To może być. Człowiek się uczy do śmierci a i tak głupi umiera...
Kustosz
18 lipca 2021
Jurgen, to "coś bardzo dziwnego nad lewą kieszenią na piersi' wygląda na Krzyż Żelazny na szpandze, jak ten z aukcji:
https://allegro.pl/oferta/krzyz-zelazny-1914-1918-szpanga-1-10904606479
 
18 lipca 2021
Jurgen zagadka stroju chyba się wyjaśniła "Z tyłu widnieje napis "Heldengedenktag" (Dzień Pamięci o Bohaterach) To może być również powód, dla którego obaj ubrali się szczególnie ładnie."-informacja od Sandy z Niemiec.Wynika z tego,że był to jednorazowy występ z okazji tego dnia.Pozdrawiam.
16 lipca 2021
Dziękuję Jurgen za głęboką analizę! Pozdrawiam.
Kustosz
16 lipca 2021
Gość w ogóle jest bardzo ciekawy. Nic nie wskazuje na to żeby w ogóle był podoficerem. Brak tresy wokół kołnierza. Szewron na ramieniu wskazuje zaledwie na gefreitera czyli kaprala a ci w Armii Niemieckiej należeli do korpusu szeregowych an nie podoficerskiego. Bluza wygląda na standardową M36. Natomiast co zwraca uwagę iż u nasady naraminnika coś tam się znajduje i obstawiam iż jest to przesówka świadcząca o tym iż jest on kandydatem (słuchaczem kursu) na podoficera. Obstawiam iż fakt ten jak i jego pochodzenie kazały mu się ubrać w dość niestosowny sposób jak na swoja rangę. Dodam jeszcze że wielu podoficerów w Heer nosiło się z oficerska. Bardzo często nosili oni bryczesy choć najczęściej były to szyte u krawca spodnie które były węższe w udach niż standardowe oficerskie. Czasami noszono pasy oficerskie ale nigdy nie noszono sznurów na czpkach. Często też podoficerowie przerabiali u krawców późniejsze wersje bluz tak aby kołnierze miały ciemnozielony kolor. Zazwyczaj używano wtedy do nich starszego wzoru naramienników w tym samym kolorze i patek na takim podkładzie. Zakładam iż w związku z koneksjami, kapral będący kandydatem na podoficera pełnił służbe przy jakimś bardzo wysokim oficerze lub generale i dlatego "nikt mu nie fiknął za strój".

P.S. Wygląda że ma czarna odznakę za rany, jakąś baretkę "na guziku" i coś bardzo dziwnego nad lewą kieszenią na piersi (za cholerę nie wiem co to jest).
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.