Książeczka służbowa PWK nr 943

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 5
<
>
Książeczka służbowa Przysposobienia Wojskowego Kobiet wystawiona 22 czerwca 1939 (data wpisana wewnątrz nie zgodną z tą na okładce) przez Komende Grodzką PWK w Kielcach. Przysposobienie Wojskowe Kobiet było organizacją pramilitarną powstałą z inicjatywy byłych członkiń Związku Strzeleckiego oraz Polskiej Organizacji Wojskowej w celu przygotowywania kobiet do pełniania pomocniczeczej służby wojskowej. Członkinie PWK szkolone były głównie w zakresie obrony przeciwlotniczej i przeciwgazowej oraz udzielania pomocy medycznej a także nabywały wielu innych umiejętności, które mogły być przydatne w razie konfliktu zbrojnego.
Data dodania: 18 lipca 2021
Datowanie przedmiotu: 1938
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Data na stemplu: 1938
Liczba stron: 24
Nakład: 12.000
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 64 razy od 18 lipca 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.