Maska Kapturowa MK-212/1 (1987)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 36
<
>
Maska kapturowa MK-212/1 jest następczynią maski MK-221. Oba modele produkowane były w latach 1976-1998 przez FASER, czyli Fabrykę Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych. Od MK-221 maska ta różni się nazwą oraz kilkoma mniejszymi zmianami - dodaniem elementów wzmacniających okular maski oraz osłonięcie stalowej taśmy spinającej paskiem z tkaniny. Wbrew krążącemu mitowi położenie komory zaworowej nie zostało zmienione - zarówno w MK-221 jak i MK-212/1 komorę montowano łącznikiem ku górze. Odstępstwem od tej reguły były maski MK-221 produkowane w roku 1975.Instrukcję obsługi oraz rozkodowanie nazwy maski znaleźć można na mojej stronie: https://gasmaskarchiwum.page/katalog/php/mk212.php
Data dodania: 21 lipca
Datowanie przedmiotu: 1987 - 1989
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 52 razy od 21 lipca
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.