Maska przemysłowa Ma-1 (lata 50te)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 36
<
>
Maska ta produkowana była w latach 50tych i była pierwszą polską stricte przemysłową maską. Część twarzowa wzorowana była na polskiej masce GP-4 (nie mylić z radziecką), zwanej również maską typu cywilnego. Główna różnica to łącznik gwintowy, a nie jak w GP-4 - na stałe przymocowana rura. Model ten produkowany był przez FSR, czyli Fabrykę Sprzętu Ratunkowego i, prawdopodobnie, przez PZPG Stomil. Od dawna istniał mit o tym, że maska ta to MM-1, jednak książka Indywidualna Ochrona Dróg oddechowych w Przemyśle Wandy Szumowskiej obaliła ten mit. Moja maska w rozmiarze 2 pochodzi z roku 1956.Instrukcje oraz inne informacje znaleźć można na mojej stronie: https://gasmaskarchiwum.page/katalog/php/ma1.php
Data dodania: 21 lipca, 16:26
Datowanie przedmiotu: 1956
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 38 razy od 21 lipca, 16:26
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.