OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 9
<
>
Sandomierz
panorama miasta od strony Wisty - zamek królewski z XIV w.. Bazylika Katedralna Narodzenia NMP z 1360 r.. Dom Długosza z 1476 r.. Collegium Gostomianum z.lat 1604-1615: gotycki zespół klasztorny Dominikanów przy kościele św. Jakuba z lal 1226-50; ul. Opatowska, kościół św. Ducha Z zespołem d. szpitala św. Ducha z XIV w. i Brama Opatowska z XłV-XVł w., Ratusz z XIV w., przebud. w stylu renesansowym w XVI w.; Kamienica Oleśnickich z XVI w.

Sandomierz – miasto w województwie świętokrzyskim, w powiecie sandomierskim, położone nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach (stąd nazywane czasem „małym Rzymem” ).
Więcej na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sandomierz
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 13 razy od 2 dni temu o 07:32
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.