OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
23 / 23
<
>
Filtr KB-2B to jeden z najnowszych filtrów używanych przez Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej, jest mniejszy i lżejszy niż  starsze filtry. Filtr jest wyjątkowy, ponieważ został wyposażony w zawór wlotowy i nowy typ złącza. Maska  przeciwgazowa PMK-2 i 3  ze względu na swoją konstrukcję nie posiada zaworu wlotowego jego funkcję pełni zawór w filtrze . Filtr jest montowany w masce za pomocą złącza bagnetowego (wyposażone jest w metalową wargę, którą na siłę wsuwa się w gumowe porty maski przeciwgazowej PMK-2 i 3. Filtr jest bardzo trudny do zamontowania i jest mało prawdopodobne, aby można było to zrobić z założoną maską gazową) przez co sam nie jest kompatybilny z większością innych masek przeciwgazowych, ponieważ posiada zastrzeżony interfejs, który różni się od standardowych złączy gwintowanych NATO i GOST 40 mm, ale może być wykorzystany  za pomocą adaptera z gwintem  RD40x4 w wszystkich starszych typach masek. Filtr jest zabezpieczony od strony wlotu gumowym  korkiem zaś od strony zaworu plastikowym zabezpieczeniem (nasadką deflektorem ) ,pakowany w papier  impregnowany. W przeciwieństwie do większości współczesnych filtrów, które są dostarczane w hermetycznych opakowaniach. Plastikowa nasadka deflektora zapewnia prawidłowe uszczelnienie wewnętrznej bocznej zatyczki filtra podczas przechowywania a po zainstalowaniu filtra w masce mocuje wkładkę filtra do części twarzowej, kieruje strumień powietrza w kierunku okularów aby zmniejszyć zaparowanie. Filtr KB-2B zapewnia całodobową ochronę przed typowymi zagrożeniami CBRN . Filtr KB-2U stanowi ulepszoną wersję .
Stan magazynowy
 
Data dodania: 28 lipca, 21:55
Datowanie przedmiotu: 2004 - 2005
Miejsce pochodzenia: Rosja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 46 razy od 28 lipca, 21:55
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.