Dalmierz wojskowy ? Czy coś w tym rodzaju - Niemcy

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
413 / 429
<
>
Zdjęcie wykonane na papierze Agfa Lupex.

Jest to prawdopodobnie  przelicznik artyleryjski sprzężony z dalmierzem. dla artylerii nabrzeżnej lub ewentualnie dla artylerii przeciwlotniczej.
Data dodania: 30 lipca 2021
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 84 razy od 30 lipca 2021
Reklama
Dodaj komentarz
31 lipca 2021
Dzięki za opinie i wyjaśnienia.
Pozdrawiam
 
Kustosz
30 lipca 2021
Naprawiacz- ten pokazany przez Ciebie jednak znacznie się różni od tego na zdjęciu powyżej. Od podstawy zaczynjąc a na obudowie przelicznika kończąc.
30 lipca 2021
Jurgen model 36 też pasuje.Tutaj w linku w pełnej krasie.Kupuję to zdjęcie już dwa lata i kupić nie mogę.https://www.ebay.pl/itm/192466201228?hash=item2ccfe12a8c:g:1PwAAOSwY19akoWS
Kustosz
30 lipca 2021
Dokładnie tak jak napisałeś w opisie. Jest to przelicznik artyleryjski ( Komandogerat 40)

przy czym zamontowana optyka (lornety do obserwacji nieba) świadczą o tym ze służył artylerii przeciwlotniczej. Sądząc po tle jest zamontowany bądź na stropie jakiegoś budynku bądź na powierzchni jakichś fortyfikacji. Raczej nie Flakturm bo widoczne fragmenty zbudowane z cegieł. 

Bardzo fajna fotka, gratuluje.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.