Jeszcze tylko to jedno i spływamy - Niemcy lata 40

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
423 / 429
<
>
Widoczna na zdjęciu armata przeciwlotnicza przygotowana do załadunku. Zdjęcie wykonane na papierze Agfa Lupex w latach 40 - stych.
Data dodania: 5 sierpnia 2021
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 110 razy od 5 sierpnia 2021
Reklama
Dodaj komentarz
12 sierpnia 2021
Być może że tak właśnie jest jak sugerujesz. Dzięki i pozdrawiam
Kustosz
9 sierpnia 2021
Mam pewną luźną teorię dotyczącą tych wszystkich zdjęć. Otóż biorąc pod uwagę ich datowanie (1943) i miejsce (okolice Regensburga) to być może są one jakoś powiązane ze słynnym nalotem Ósmej Armii USAAF z 17 sierpnia 1943. Była to jedna z największych klęsk ciężkich bombowców w nalocie dziennym - 60 maszyn zestrzelono. Zdjęcia mogą dokumentować relokowanie jednostki artylerii przeciwlotniczej broniącej tego ważnego rejonu i to zapewne już po nalocie (o czym świadczyłyby świeże "Kill Rings" na lufach dział). Taka dyslokacja miałaby na celu zaskoczenie przeciwnika w razie ponowienia ataku - bo poprzednie stanowiska już zostały rozpoznane i zapewne zostaną teraz ominięte...
Ciekawe, czy ewentualne kolejne zdjęcia dostarczą ewentualnych argumentów "za", czy "przeciw"?
9 sierpnia 2021
To fakt budzą respekt / 6 zestrzeleń/ to robi wrażenie.
Dzięki Jurgen
Kustosz
5 sierpnia 2021
Pierscienie na lufie budzą respekt. Jeżeli to prawda to obsługa niewątpliwie nosi odznaki artylerii Flak. Na pierwszym planie (tyłem) szef kompanii. Żołnierze przenoszą wiklinowe pojemniki z amunicją.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.