OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
115 / 137
<
>
Bayern Helm M 1853 dla żołnierza Landwehry (Bürgermilitär/Bürgerwehr)-"W 1807 r. stare grupy samozwańczych żołnierzy zostały przekształcone w wojsko obywatelskie, które zostało wprowadzone we wszystkich miastach i społecznościach targowych w całej Bawarii. Dalsze reorganizacje i wreszcie ekspansja na inne królestwa miały miejsce w latach 1809 i 1813. Nazwa Landwehr jest używana od 1814 roku. Wojsko cywilne to bardziej policja niż armia bawarska. Mogła ona być używana tylko na terenie miasta lub okręgu przynależnego do sądu okręgowego. Dopiero rozkazem Landwehry z 1826 r. zaplanowano prawdziwą misję wojenną, ale odbyła się ona dopiero w 1866 r. w bitwie pod Kissingen.  Cywilne wojsko zostało rozwiązane w 1869 roku." Protoplastą prezentowanego hełmu jest raupenhelm model z 1845,różniący się jedynie sposobem mocowania rozet z lwami oraz brakiem "gąsienicy" na górze hełmu.Przedmiot został oczyszczony z nalotu dymu tytoniowego i zakonserwowany.Największy problem miałem z parade bush,którego włosy końskie były posklejane i wydzielały niesamowity odór starzyzny.Włosy umyłem w szamponie do włosów i rozczesałem.Czas pracy 6h.
Data dodania: 13 sierpnia 2021
Datowanie przedmiotu: 1853 - 1869
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 140 razy od 13 sierpnia 2021
Reklama
Dodaj komentarz
14 sierpnia 2021
Dziękuję Ciufa i również pozdrawiam.
Kustosz
14 sierpnia 2021
Gratuluję !!!  Pozdrawiam ;-))
13 sierpnia 2021
Dziękuję pięknie Panowie za miłe słowa.Pozdrawiam sedecznie.
Kustosz
13 sierpnia 2021
Trochę pracy i efekt rewelacyjny. Gratuluje pięknego ekponatu! Pozdrawiam 
Kustosz Starszy kustosz
13 sierpnia 2021
Komplet prezentuje się przepięknie
wielkie gratulacje
13 sierpnia 2021
No i proszę mamy resztę do kompletu. Swoją drogą to sporo koni zostało pozbawionych ogona:-) ale za to pika prezentuje się fenomenalnie. Gratuluję. Pozdrawiam 
Kustosz
13 sierpnia 2021
SUER, jak zwykle piękny okaz - GRATULUJE ! ! ! 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.