OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
16 / 18
<
>
Menażka aluminiowa  w kształcie kociołka, składająca się z dwóch części formie aluminiowego kociołka z pokrywką-talerzykiem . Produkowana dla organizacji paramilitarnych, harcerstwa oraz stanowiła zapas nienaruszalny w wojsku przez cały okres PRL. Menażka ta jest wersją powojenną  menażki  wojskowej wz. 22 , pierwszej produkowana w II RP. Menażka wz.22 była wzorowana z kolei  na Austriackiej wz.1869 (Essgeschirr M1869). Kociołek  posiada dwie klamerki, do troczenia, umieszczone po bokach- nie posiadała pałąka, pokrywka  jedno uszko- bez rączki.  Menażka w pokrowcu wykonanym z sztruksu. Wyprodukowana w 1973.
Stan magazynowy  
 
Data dodania: 20 sierpnia, 15:53
Datowanie przedmiotu: 1973
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 50 razy od 20 sierpnia, 15:53
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.