OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
17 / 56
<
>
Menażka aluminiowa  w kształcie kociołka, składająca się z dwóch części formie aluminiowego kociołka z pokrywką-talerzykiem . Produkowana dla organizacji paramilitarnych, harcerstwa oraz stanowiła zapas nienaruszalny w wojsku przez cały okres PRL. Menażka ta jest wersją powojenną  menażki  wojskowej wz. 22 , pierwszej produkowana w II RP. Menażka wz.22 była wzorowana z kolei  na Austriackiej wz.1869 (Essgeschirr M1869). Kociołek  posiada dwie klamerki, do troczenia, umieszczone po bokach- nie posiadała pałąka, pokrywka  jedno uszko- bez rączki.  Menażka w pokrowcu wykonanym z sztruksu. Wyprodukowana w 1973.
Stan magazynowy  
 
Data dodania: 20 sierpnia 2021
Datowanie przedmiotu: 1973
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 97 razy od 20 sierpnia 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.