OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
173 / 200
<
>
Cekawa imprezka w klimacie Heer Wehrmachtu. Biora w niej udział sami odznaczeni żołnierze- oficerowie, podoficerowie oraz żołnierze korpusu szeregowych. Stojący w głębi po lewej ma EKK I, odznakę za rany i odznakę szturmową a poza tym jednobarwną baretkę nad kieszenią (obstawiam że za "wysługę"). Ubrany też jest w polową bluze drelichową. Na zdjęciu widoczny mix wersji mundurów jednak najciekawszy jest podoficer siedzacy w drugim rzędzie, mniej więcej w centrum zdjęcia. Ma on roboczą bluze drelichową obszytą jak bluzę służbową i tak wykorzystywaną. Jeden oficer i jeden podoficer z drugiego rzędu mają przypięte coś w rodzaju kotylionów. W prawym dolnym rogu, widoczna sterta pustych butelek. Oficer na pierwszym planie siedzi na dość dziwnym krześle a zaraz po lewej widoczny fragment drugiego, dokładnie takiego samego siedziska. Znając zwyczaje i inne zdjęcia archiwalne, obstawiam że są to siedzenia wymontowane z jakiegoś pojazdu. Datowanie na odwrocie - 17.05.43r.
Data dodania: 19 września, 17:24
Datowanie przedmiotu: 1943
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 69 razy od 19 września, 17:24
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
19 września, 17:36
Tak, zapomniałem napisać coś o włosach. Ale ja dzisiaj nie jestem sobą...
19 września, 17:31
Njciekawsze na tym zdjęciu są fryzury na Adolfa.Pozdrawiam.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.