Szybciej bo nam Lidla zamkną...

Duże zdjęcie Szybciej bo nam Lidla zamkną...
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
176 / 187
<
>
Nie kryję że jedno ze zdjęć które pojawiając sięw mojej kolekcji sprawiło mi frajdę do kwadratu a nawet sześcianu. Grupa żołnierzy w szybkim marszu. Niewątpliwie, zdjęcie wykonano w jednym z ciepłych krajów Europy, ja obstawiam Włochy choć może to być Jugosławia lub Grecja. Zwraca uwagę brak bluz mundurowych. Wszyscy (lub większość) noszą drelichowe czapki polowe. Trzeci w kolumnie strzelec MG ma czapkę szytą z matertiału kamuflażowego- trudno ocenić czy oryginał czy szyta u krawca dywizyjnego. Wyraźnie widoczne trzy sekcje MG ze strzelcami niosącymi MG 42 i amunicyjnymi którzy odpuścili sobie skrzynki i przenoszą taśmowaną amunicję  przerzuconą przez kark. Żołnierz idący pomiędzy strzelcami MG oraz amunicyjny na pierwszym planie używają szelek w wersji tropikalnej (parciane). Wszyscy żołnierze (oprócz podoficerów i być może oficerów z przodu kolumny) noszą puszki na maski pgaz. ale wyraźnie, juz dawno, pozbyli sie płacht przeciwiperytowych. Przynajmniej dwóch żołnierzy ma chełmy pomalowane na kolor piaskowy. Wyraźnie widoczna różnica w odcieniach koszul. Podoficer lub oficer, idący z laską ma na sobie spodnie z materiału kamuflażowego, obstawiam że szyte na zamówienie u krawca dywizyjnego. Wygląda jakby żaden z nich nie nosił opinaczy do trzewików a jedynie mają pościągane nogawki na ciasno nad butami a niektórzy nawet i tego nie zrobili. Chłopaki raczej dawno nie widzieli fryzjera. Strzelec MG na pierwszym planie zgubił kubek od manierki. Nosi też nieregulaminowo (z lewej strony) przybornik do MG a do tego przybornik jest bardzo jasny (być może z niefarbowanej skóry).
Data dodania: 20 września, 19:07
Datowanie przedmiotu: 1943 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 88 razy od 20 września, 19:07
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
21 września, 18:46
Dzieki wielkie. Pozdrówka.
21 września, 17:13
Jeśli to południe Europy może być Portugalia , więc nie lecą do Lidla lecz do Biedronki :) . Nie pierwsza fajna fotka ! Pozdrawiam
Kustosz
21 września, 14:54
Oni piją tylko Berlinery... :P  Dzięki.
21 września, 14:35
Chyba na promocje browaru 4x4, a poważenie fajna fotka i ...  a nam już szkoda lata...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.