Ku przygodzie...

Duże zdjęcie Ku przygodzie...
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
176 / 200
<
>
Pododdział Luftwaffe badź to zbiera się do drogi, bądź też przybył na miejesce (chętnie poznam Wasze opinie). Trudno określić datowanie. W zasadzie wszyscy żołnierze (oprócz podoficera stojącego tyłem)  noszą płaszcze. Na kołnierzach płaszczy widoczne patki ale i to nie determinuje datowania bo pomimo zniesienia regulaminem noszenia patek na płaszczach w LW, noszono je bardzo często nieregulaminowo. Podoficer w czapce garnizonowej. Wszyscy noszą buty marszowe i furażerki. W tle pojazdy które można zidentyfikować jako (dwa ostatnie) Mercedes LG 3000 oraz 1.5 tonowy Opel Blitz. Zwracają uwagę plecaki w wersji dla LW. Ten rodzaj wojsk nie używał szelek do którcych można było troczyć oporządzenie włącznie z plecakami, więc używano plecaków z własnymi szelkami, podobnymi do plecaków używanych przez Gebirgsjagers. Wyraźnie widoczne zrolowane zeltbahn i troczone do plecaków, jednak grubość "rolek" świadczy iż prawdopodobnie są zrolowane razem z kocem. Widoczne prawe tarczki na hełmach które mogą determinować datowanie na okres przed 1944/ 43 rokiem. Zwraca uwagę duża ilość cywili, w tym dzieci i chyba głównie kobiet- albo witających żołnierzy albo ich żegnających. 
Data dodania: 22 września, 18:26
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1943
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 50 razy od 22 września, 18:26
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.