Według planu- konspektu.

Duże zdjęcie Według planu- konspektu.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
224 / 363
<
>
Dwa plutony ćwiczą musztrę drużynami na placu. Typowe zdjęcie garnizonowe. Zwracają uwagę wypolerowane do połysku buty marszowe. Zdaje się że wszyscy noszą bluzy wzoru 36. Podoficer przodem, w centrum kadru, nosi bryczesy. Ciekawostką jest baner III Rezszy na słupie po lewej stronie w tle oraz dwie grupy cywilów przygladających się mustrze. W mniejszej grupie- bliżej, widoczny wózek dziecięcy. Osobiście obstawiam iż zdjęcie wykonano bądź tuż przed wojną lub zaraz po wrześniu 1939 roku na terenach przyłączonych do Rzeszy. Szewrony na furażerkach ciemne, co oznacza że napewno nie jest to piechota. Ciekawostką jest że na zdjęciu widać robiącego zdjęcie (w postaci cienia) co jest dość rzadkim świadectwem że w ogóle ktoś taki był. Z reguły myśli się o tych którzy są na zdjęciach a nie o tych którzy je wykonali.
Data dodania: 25 września 2021
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 75 razy od 25 września 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
25 września 2021
Dzięki. Jak pisałem- to tylko moje odczucie, i jezeli nie znajdzie się tutaj jakiś "ktoś" kto rozpozna zabudowę to raczej nie wyjasnimy prawdy. Właśnie, nie opisałem tych garaży bo niby spore drzwi ale jak na (nawet) ówczesne pojazdy jakby wciąż dość ciasne, choć nie umiałbym wytłumaczyć innego przeznaczenia takiego budynku z takimi drzwiami.
25 września 2021
Fajna fotka. Po architekturze trudno ocenić czy zdjęcie zrobiono na terenie Rzeszy, czy terenach wcielonych. Jedno jest pewne, że to tereny przemysłowe, o czym swiadcza dwa wysokie kominy, a budynki widniejące sa typowymi domami robotniczymi. Na pewno nie są koszarowe. Zastanawiające są garaże, możliwe że zakładowej straży pożarnej.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.