Hełm francuski Mle15, lotnictwo

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
168 / 184
<
>
Kolejny przykład na to, że kiedyś użyteczne przedmioty się naprawiało, a nie od razu w kubeł. Trzy warstwy farby, grzebyk z innego Adriana, przyspawana oznaka. Obraz nędzy i rozpaczy :)
Data dodania: 2 października 2021
Datowanie przedmiotu: 1915 - 1950
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 85 razy od 2 października 2021
Reklama
Dodaj komentarz
2 października 2021
Coś w tym chyba jednak tkwi ;)
Kustosz
2 października 2021
Jednak te francuskie hełmy maja swój urok. Złośliwi twierdzą, że w koncepcji hełmów francuskich, niemieckich i angielskich znalazł odbicie charakter tworzących je nacji; francuskie był elegancki i twarzowy, ale lekki i mało odporny na uderzenia: niemiecki był solidny, skutecznie chronił głowę zaś angielski był prosty i tani w produkcji.:)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.