Wiejska atrakcja.

Duże zdjęcie Wiejska atrakcja.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
124 / 199
<
>
Telefoniści z Heer, ćwiczą stawianie linii pod okiem oficera i ku uciesze "aborygenów" lub jak kto woli "lokalsów". Na pierwszym planie oficer, sądząc po oporządzeniu, zdecydowanie nie w warunkach bojowych. Troszkę dalej, prawdopodobnie, podoficer w płasczu i furażerce. Ma przypiętą latarkę do guzika płaszcza. Po tej samej stronie drogi cywile, głównie kobiety, za nimi, daleko w głębi widoczne pojazdy, prawdopodobnie Kfz72 w wersji telefonicznej. Po drugiej stronie drogi żołnierze zajmują się stawianiem tyczek na których będzie rozpięta linia. Mają na sobie wczesne, białe koszule bez kołnierzyków. Bliżej prawego dolnego rogu widoczne dwie szpule z kablem telefonicznym i dwóch żołnierzy w mundurach ale bez pasów, oporządzenia i nakryć głowy. Wodoczna tablica (drogowskaz?) ale nazwy nie są niestety czytelne.
Data dodania: 8 października, 17:48
Datowanie przedmiotu: 1935 - 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 33 razy od 8 października, 17:48
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
8 października, 22:01
No, no... Pielgrzymka środowisk twórczych. :) Dzięki.
8 października, 21:34
Fajna fotka jak zwykle. Gratulacje.
Co prawda pierwsze skojarzenie to ...pielgrzymka jakaś razem z obstawą, cy cóś ... ale faktycznie to tylko telefoniści, Odetchnąłem.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.