Mistrzostwa Europy w powożeniu synchronicznym.

Duże zdjęcie Mistrzostwa Europy w powożeniu synchronicznym.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
114 / 199
<
>
Dla mnie zdjęcie zagadka. Pomijajac to co widać, to zdjęcie w formacie amatorskim, wygląda na wykonane z trybun przez widza jednak... Ta mała dwójeczka w prawym dolnym rogu wskazuje ze jednak mogła to być część fotorelacji wykonanej przez jakiegoś fachowca w celach propagandowych. Tak czy siak, na zdjęciu widać masową prezentację PzKpfw I ausf A. podczas jakiejś juby partyjnej w III Rzeszy jeszcze przed wybuchem wojny. Gdyby ktoś mógł wspomóc wiedzą gdzie i kiedy, byłoby super. 

Dzięki śledztwu Teddy Bear'a ustalono iż zdjęcie wykonano 14.09.1936 roku w Norymberdze podczas parady wojskowej z okazji zjazdu NSDAP.
Data dodania: 20 października, 11:59
Datowanie przedmiotu: 1936
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 67 razy od 20 października, 11:59
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
22 października, 21:12 , edytowany: 22 października, 21:15
Odnalezione w necie zgodnie z sugerowaną datą.

Kustosz
22 października, 17:01
No i pewnie to jest to. Dzięki za pomoc.
Kustosz
22 października, 16:40
No to jeszcze wisienka na torcie: według programu zamieszczonego w  książce Andrew Rawsona "Showcasing the Third Reich. The Nuremberg Rallies", parada wojskowa odbyła się w ostanim dniu zjazdu - czyli 14 września 1936.
Kustosz
21 października, 20:21
Wspólnymi siłami... Dzięki za pomoc.
Kustosz
21 października, 20:01 , edytowany: 21 października, 20:02
Tłumy na wałach plus flagi - to raczej przesądza sprawę. Tak, jak piszesz, wygląda, że to "właściwa" impreza. Czyli mamy lokalizację - Norymberga, a dokładnie Luitpoldarena lub Zeppelinfeld (obstawiałbym raczej Luitpoldarena). No i mamy także datowanie (8–14 września 1936), a może uda mi się też dogrzebać do informacji, w którym dokładnie dniu paradowały czołgi.
Kustosz
21 października, 19:13
Dziękuję. Kadrowanie pokazuje że jednak są chyba tłumy na trybunach więc to chyba nie przygotowania a full imprezka. 
Kustosz
21 października, 18:24
Zastanawiam się, czy zdjęcie nie jest związane z paradą tych czołgów podczas zjazdu NSDAP w Norymberdze w 1936.
Istnieje bardzo podobna fotka dokładnie takiej samej formacji Panzerów I Ausf A (zob. np. Alamy C45BAE) wykonana podczas tej parady (nieco inny kąt ujęcia, znad trybuny z Adolfem). Jest nawet wał z flagami w tle i las w oddali. Mam jednak wątpliwości - na Twoim zdjęciu ten wał wydaje się wyraźnie niższy. Albo to jakieś "przekłamanie obiektywu", albo zdjęcie przedstawia przygotowania w innym miejscu? (do defilad niejednokrotnie ćwiczono w terenie przygotowanym do imitowania właściwego miejsca). Chociaż reszta zadziwiająco się zgadza - gdyby to było niepublikowane dotąd zdjęcie z Parteitagu 1936, no to byłoby coś...
Tak czy siak - robi wrażenie. Gratuluję zdobyczy! 
Kustosz
20 października, 15:53 , edytowany: 20 października, 15:58
Jednak udział takich a nie innyc czołgów zawęża datowanie Ja trochę na wyrost dałem górna granice jako 1939 ale wydaje mi się że n ie jest później niż 1937. Dolna granica to 1934 bo ro rok w którym wyprodukowano pierwsze "jedynki" a że są to wersje A to wydaje mi się z kolei że może to nie być później niż 1936. Suma sumarum, bardzo ostrożnie obstawiam że może to być 1935- 1936.
20 października, 15:35
Super fota. Więcej czołgów niż na mojej półce. Takie pokazy to niemiaszki organizowalinie nie raz, ale który to zlot dokładnie?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.