OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 16
<
>
Replika zbudowana w 70% z oryginalnych części. Radiostacaja Feldfu c była jedną z kilku typów radiostacji produkowanych od 1941 roku dla pierwszoliniowych jednostek lądowych. Używana była na szczeblu komunikacji pomiędzy kompaniami oraz pomiędzy kompaniami i dowództwem batalionu. Miała dokladnie taki sam wygląd jak Feldfu d (d1, d2) oraz niemal taki sam jak Feldfu f i g. Z racji częstotliwosci na których pracowała i mocno wyżyłowanych warunków pracy lamp, miała bardzo mały zasięg  (zaledwie okło 500 m) co bardzo szybko ją zdyskwalifikowało jako pożyteczną w warunkach bojowych. W związku z tym bardzo szybko też, bo w 1943 roku, wstrzymano jej produkcję, podczas gdy inne typy były wciąż produkowane aż do końca wojny. Aby móc łatwo rozróżnić wszystkie typy radiostacji wzoru Feldfu, opisywano je na obudowie oraz umieszczano znaki szybkiej identyfikacji, W przypadku Feldfu c były to dwa wystające sferyczne punkty pomalowane na kolor jasnozielony w górnej części obudowy oraz koło na tylnym panelu w takim samym kolorze. Radiostacja złożona z osobno zakupionych elementów z których głównymi była obudowa z anteną oraz elektronika z panelem sterowania. Antena taśmowa, późniejszego wzoru, oryginalna.  Fakt iż produkcja radiostacji trawała tylko około dwóch lat, czyni z niej sporą rzadkość.
Data dodania: 11 listopada 2021
Datowanie przedmiotu: 1941
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 217 razy od 11 listopada 2021
Reklama
Dodaj komentarz
19 marca 2022
Etap muminski jest zatrważający. Niedawno z niego wyszedłem. Kiedyś chciałem zrobić mudnur Luftwaffe z nowoczesnego. A teraz już ma się koszerny unteroffizier m43 wh
Kustosz
19 marca 2022
Dziękuję, miło mi to czytać. Ale prawda jest taka że też przeszedłem etap mumiństwa. A że nie jestem wołem który zapomniał że cielęciem był, przeto zawsze  to wspominam. Wiedza, chęć dążenia do wierności i zgodności historycznej chyba u wszystkich przychodzi z czasem. Generalnie chyba w każdej pasji tak jest.
19 marca 2022
Reko poziom ekspercki 
Kustosz
11 listopada 2021
Dziękuje ślicznie za pozytywną reakcję.
11 listopada 2021
Przyłączam się do gratulacji i podziwu. Zawsze mam wielki szacunek dla ludzi chcących i działających.
Kustosz
11 listopada 2021
Dziękuję bardzo.
Kustosz
11 listopada 2021
Też jestem pod wrażeniem - i zakresu "oryginalnego wsadu", i włożonej pracy, i (jak zawsze) wiedzy związanej. Gratulacje i szacun!
Kustosz
11 listopada 2021
Tak, okresowo przeszukuję. Poza tym Tarnmilitaria. Na Fecebook należę do grupy tematycznej- sporo wiedzy, ciekawe zdjęcia no i już kilka zakupów też było. :)
11 listopada 2021
Pewnie znasz tą stronę,ale warto szukać,fant jest przedni.https://www.kpemig.de/index.php?k=938&lang=eng
Kustosz
11 listopada 2021
Sruby mocujące panel sterowania z elektronika do obudowy to "wyprodukowane" przeze mnie zamienniki, gniazdo anteny co prawda oryginalne ale porcelit był w stanie nie nadającym sie do prezentacji więc dla wizualnego efektu sporo szpachlowany, prez co stracił swoja oryginalna wartość i kilka detali, których teraz nie widac. Punkty szybkiej identyfikacji są wykonane przeze mnie (doklejone i pomalowane), na zakupionej obudowie nie było zadnych z czterech możliwych. Pazur wpięcia przedniego panelu dorabiany i wklejony. Instrukcja z wnętrza przedniego panelu to replika. Antena oryginalna ale poprawna dla Feldfu d, d1, d2. f, g, ale nie dla c. Dla tej wersji powinna być odrobine krótsza i z zieloną podstawą. Do tej pory nie mam potwiedzenia autentycznosci paska uchwytu, pasa oporowego na plecy oraz wszystkich innych elemenów służacych do przenoszenia zamocowanych na obudowie więc na tą chwilę traktuje je jako nieoryginalne. No są zrobione poprawki malarskie tu i ówdzie ale faktycznie, większość farby na panelu sterowania to oryginał. Tak czy siak, dziękuję za dobre słowo.
11 listopada 2021
Jurgen co Ty piszesz ? 70% oryginalnych części to replika? Gruby fant,gratuluję!!!!!!!!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.