Crown Optical Company 6x30 Military Stereo

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 19
<
>
- podziałka - brak,

- nr seryjny: 7959.Firma Crown Optical Company była jednym z wielu producentów obiektywów i instrumentów optycznych, który powstał w Rochester. Firma Crown została założona w 1909 roku przez A.H. Hatmakera i A.E. Maya w celu produkcji soczewek. Fabryka została przejęta przez rząd Stanów Zjednoczonych w 1917 roku na potrzeby działań wojennych i zniknęła w 1919 roku.

Lornatka posiada symbole odbioru wojskowego brytyjskiej armii (broad arrow) na pokrywach od strony obiektywów. Na górnej pokrywie widnieje oznaczenie S.2.35777. W czasie IWS Wielka Brytania kupowała lornetki m.in. we Francji czy USA. Lornetki były oznaczane wg jakości:

S.1 - first grade prismatic

S.2 - second grade prismatic

S.3 - high grade Galilean

S.4 - second grade Galilean

S.5 - third grade prismatic or Galilean

S.6 - unusual design

Prezentowana lornetka jest w klasie S2 czyli jest to lornetka pryzmatyczna drugiej klasy. Numer 35777 jest numerem nadanym przez armię. Okładziny oryginalne wykruszyły się i zostały zastąpione innym materiałem. W soczekach obiektywów można zauważyć pierścienie zewnętrzne ograniczające pole widzenia. W ciagu dwóch lat 1917-1919 powstała stosunkowow niewielka liczba tych lornetek. 
Data dodania: 17 listopada 2021
Datowanie przedmiotu: 1917 - 1919
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 92 razy od 17 listopada 2021
Reklama
Dodaj komentarz
18 listopada 2021
Dzięki. Hobby, oprócz tego, że wiąze sie z pasjonowaniem jakimś tematem to pozwala odstresowywać się i zajmować myśli przyjemnymi sprawami. Dlatego m. in. bardzo lubię moje pasje.
17 listopada 2021
Gratuluję kolekcji i przede wszystkim pasji. Pozdrawiam.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.