OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
132 / 263
<
>
Pod metką data 11.1982.
Data dodania: 18 listopada 2021
Datowanie przedmiotu: 1982
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Producent: Modus
Rozmiar: 56
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 81 razy od 18 listopada 2021
Reklama
Dodaj komentarz
20 listopada 2021
Jak mówią "ani 2 dni nie minęły i zrobine". Najniższy bajorek jaki miałem to sierżant sztabowy. W taki też przyodziałem czapkę. Dzięki za podpowiedzi. Sporo dowiedziałem się, a i w komentarzach zostanie trochę informacji na przyszłość. Pozdrawiam.
Kustosz
20 listopada 2021
Wiesiek1889 najbezpieczniej, najbliżej prawdy będzie gdy ta czapka tropik będzie miała zachowanego haftowanego orzełka i stopień co najmniej plutonowego ale haftowany bajorkiem. Stopień st. kaprala w tej formie ( z naszytej taśmy dystynkcyjnej bez czerwonych krawędzi) nosili np. podchorążowie WSO ale ci mieli zwykłe czapki. Zakładając otok z tej prezentowanej czapki na czapkę żołnierz ZSW powstanie czapka st. kpr. podchorążego.
Ale to jest moje zdanie, może ktoś inny wie coś więcej i podzieli się wiedzą.
20 listopada 2021
Jak juz wspomniał eLeRman63 jest to czapka zawodowego żołnierza, na co wskazuje także stopień bez czerwonego brzegu. Zawodowi mieli orzełka haftowanego bajorkiem.
 
20 listopada 2021
A nie powinien orzełek czasami być metalowy ?
20 listopada 2021
Nie minęło dużo czasu, a już mogę ponownie podziękować. Dzięki za czujność, nie zwróciłem na to uwagi. Zmieniłem orzełka. Cieszę się, że mogę liczyć na wskazówki bardziej doświadczonych kolegów (jeśli mogę takiego słowa użyć). Pozdrawiam i do następnego razu.
Kustosz
19 listopada 2021
Ciekawi mnie kto nosił takie czapki ?. Czapka tropik czyli żołnierza zawodowego a orzełek żołnierza ZSW.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.