OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
368 / 492
<
>
Pod metką data 11.1982.
Data dodania: 18 listopada, 18:23
Datowanie przedmiotu: 1982
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Producent: Modus
Rozmiar: 56
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 53 razy od 18 listopada, 18:23
Reklama
Dodaj komentarz
20 listopada, 18:05
Jak mówią "ani 2 dni nie minęły i zrobine". Najniższy bajorek jaki miałem to sierżant sztabowy. W taki też przyodziałem czapkę. Dzięki za podpowiedzi. Sporo dowiedziałem się, a i w komentarzach zostanie trochę informacji na przyszłość. Pozdrawiam.
Kustosz
20 listopada, 17:02
Wiesiek1889 najbezpieczniej, najbliżej prawdy będzie gdy ta czapka tropik będzie miała zachowanego haftowanego orzełka i stopień co najmniej plutonowego ale haftowany bajorkiem. Stopień st. kaprala w tej formie ( z naszytej taśmy dystynkcyjnej bez czerwonych krawędzi) nosili np. podchorążowie WSO ale ci mieli zwykłe czapki. Zakładając otok z tej prezentowanej czapki na czapkę żołnierz ZSW powstanie czapka st. kpr. podchorążego.
Ale to jest moje zdanie, może ktoś inny wie coś więcej i podzieli się wiedzą.
20 listopada, 16:30
Jak juz wspomniał eLeRman63 jest to czapka zawodowego żołnierza, na co wskazuje także stopień bez czerwonego brzegu. Zawodowi mieli orzełka haftowanego bajorkiem.
 
20 listopada, 15:14
A nie powinien orzełek czasami być metalowy ?
20 listopada, 13:18
Nie minęło dużo czasu, a już mogę ponownie podziękować. Dzięki za czujność, nie zwróciłem na to uwagi. Zmieniłem orzełka. Cieszę się, że mogę liczyć na wskazówki bardziej doświadczonych kolegów (jeśli mogę takiego słowa użyć). Pozdrawiam i do następnego razu.
Kustosz
19 listopada, 23:19
Ciekawi mnie kto nosił takie czapki ?. Czapka tropik czyli żołnierza zawodowego a orzełek żołnierza ZSW.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.