Kuchenka benzynowa Juwel 34.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 15
<
>
Kuchenka benzynowa firmy Bertel z Drezna. Ta konkretna to model cywilny (po lifitingu maksymalnie zbliżającym wygląd do wersji wojskowej), powojenny choć od produkowanego w czasie wojny cywilnego i wojskowego różni się bardzo niewiele. Podstawowym środkiem uzyskania ciepła dla żołnierzy niemieckich III Rzeszy, w celu ogrzania się lub podgrzania posiłku, była popularna, indywidualna kuchenka Esbit, zasilana paliwem stałym, jednak obok nich, dość często pojawiały się małe, łatwe w obsłudze, poręczne, dobrze pomyślane w kwestii konstrukcji ułatwiającej transport- kuchenki benzynowe. Głównie  były to kuchenki Juwel i Arara, które w gruncie rzeczy, wizualnie, niewiele się od siebie różniły. Najczęściej stosowane były przez żołnierzy Gebirgsjager oraz Skijagers ale z czasem stały się dośc powszechne w pozostałych formacjach lądowych. 
Data dodania: 20 listopada 2021
Datowanie przedmiotu: 1950 - 1960
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 172 razy od 20 listopada 2021
Reklama
Dodaj komentarz
21 listopada 2021
Oj tak. To se na wrati. Hej.
Kustosz
21 listopada 2021
Dziękuję. Ja sobie raczej życzę aby była jeszcze jak najdłużej. Ostatnio wiele rozmyślam na takie tematy i stwierdzam że kiedy przyjdzie ten wiek że się już nie da rady, to będzie to, czego najbardziej będzie mi brakować. Wieczory z ludźmi którzy mają taką samą pasję, godzinne dyskusje przy świetle ogniska lub lampy naftowej, smak pierwszego łyku piwa wieczorem...
Kustosz
21 listopada 2021
Łza mi się w oku zakręciła... Juwelek, a później jego radziecka kopia, czyli "Szmiel" niejeden raz pokrzepiały człowieka w górach. Potem pojawiły się kartusze gazowe, ale to już nie było to.
Gratulacje i niech kawa z niej zawsze smakuje najlepiej!
Kustosz
20 listopada 2021
To jest prawda. Co najwazniejsze, czlowiek nie oczekuje zbyt wiele.
20 listopada 2021
Za to kawa w takich warunkach polowych i ze sprzętu z epoki smakuje najlepiej.To jest magia.
Kustosz
20 listopada 2021
Ma, ale to nie łatwe. Zanim sie nauczyłem zapalania, regulacji itd. Kilka razy cała kuchenka stanęła w płomieniach. A zgadując Twoje intencje, nie ma znaczenia wielkość płomienia, kopci zawsze i solidnie. Używam profesjonalnej, "niskokopcącej" benzyny do kuchenek.
20 listopada 2021
Następnym razem sam będziesz mył garnki.Czy przedmiot ma regulację płomienia?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.