Atlanta Stone Mountain (GA) - Rzeźba konfederacka

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 1
<
>
Stone Mountain Confederate Memorial Carving, 1923-72, największa tego typu płaskorzeźba na świecie, autorstwa Gutzona Borgluma (1916-23), Augustusa Lukemana (1923-28); Walker Hancock i Roy Faulkner (1963-72);

Stone Mountain Memorial Park, ukończony w 1972 roku. Rzeźba przedstawia Jeffersona Davisa, Roberta E. Lee i Stonewalla Jacksona na koniach.

Ma około 90 stóp (26 m) wysokości i 190 stóp (58 m) szerokości.
Data dodania: 20 listopada, 17:45
Datowanie przedmiotu: 2019
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 28 razy od 20 listopada, 17:45
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
20 listopada, 18:01 , edytowany: 20 listopada, 18:20
Gen. R.E Lee, był najbardziej uwielbianym generałem wojny secesyjnej. Co jest bardzo ciekawe, gdy atmosfera sie grzała i została powołana armia federalna w celu prowadzenia wojny agresywnej w stosunku do stanów poludniowych, stanowisko jej dowodzeniem proponowano właśnie jemu. Jednak Lee, pochodzacy z Wirginii odmówił i gdy stan ten przystapił do konfederacji tworząc własną armie, bez wachania przyjął propozycje aby nią dowodzić. Co do Jacksona, który był jednym z najwybitniejszych dowódców Armii Wirginii (przed wojną był wykładowcą w Virginia Military Institute), był człowiekiem twardym, dość stanowczym i bezkompromisowym ale bardzo religijnym. Zginął w skutku dość dziwnej sytuacji gdy o zmroku wykonywał rekonesans ze swoimi oficerami, w sytuacji gdy zmierzch przerwał bitwę niemal w jej toku a więc pozycje jednostek obu stron były dość mocno przemieszane. Doszło do strzelaniny w efekcie której Jackson został poważnie ranny. Amputowano mu jedną rękę, usunieto kulę z drugiej rany ale ostatecznie osłabiony organizm nie podołał zapaleniu płuc. Jak się okazało, kule które go trafiły były równe i gładkie czyli pochodziły z muszkietów południowców. Pozostawił żonę i córkę w wieku niemowlęcym.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.