Atlanta Stone Mountain (GA) - Rzeźba konfederacka

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 1
<
>
Stone Mountain Confederate Memorial Carving, 1923-72, największa tego typu płaskorzeźba na świecie, autorstwa Gutzona Borgluma (1916-23), Augustusa Lukemana (1923-28); Walker Hancock i Roy Faulkner (1963-72);

Stone Mountain Memorial Park, ukończony w 1972 roku. Rzeźba przedstawia Jeffersona Davisa, Roberta E. Lee i Stonewalla Jacksona na koniach.

Ma około 90 stóp (26 m) wysokości i 190 stóp (58 m) szerokości.
Data dodania: 20 listopada 2021
Datowanie przedmiotu: 2019
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 61 razy od 20 listopada 2021
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
20 listopada 2021
Gen. R.E Lee, był najbardziej uwielbianym generałem wojny secesyjnej. Co jest bardzo ciekawe, gdy atmosfera sie grzała i została powołana armia federalna w celu prowadzenia wojny agresywnej w stosunku do stanów poludniowych, stanowisko jej dowodzeniem proponowano właśnie jemu. Jednak Lee, pochodzacy z Wirginii odmówił i gdy stan ten przystapił do konfederacji tworząc własną armie, bez wachania przyjął propozycje aby nią dowodzić. Co do Jacksona, który był jednym z najwybitniejszych dowódców Armii Wirginii (przed wojną był wykładowcą w Virginia Military Institute), był człowiekiem twardym, dość stanowczym i bezkompromisowym ale bardzo religijnym. Zginął w skutku dość dziwnej sytuacji gdy o zmroku wykonywał rekonesans ze swoimi oficerami, w sytuacji gdy zmierzch przerwał bitwę niemal w jej toku a więc pozycje jednostek obu stron były dość mocno przemieszane. Doszło do strzelaniny w efekcie której Jackson został poważnie ranny. Amputowano mu jedną rękę, usunieto kulę z drugiej rany ale ostatecznie osłabiony organizm nie podołał zapaleniu płuc. Jak się okazało, kule które go trafiły były równe i gładkie czyli pochodziły z muszkietów południowców. Pozostawił żonę i córkę w wieku niemowlęcym.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.