Imperial Optical 8x25 Extra Luminous

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 4
<
>
Firma Imperial Optical została założona w 1900 roku przez Percy'ego Hermanta i była pierwszą firmą produkującą soczewki korekcyjne w regionie Maritimes Kanady (Maritimes - nadmorskie region zwany również prowincjami nadmorskimi, to region wschodniej Kanady składający się z trzech prowincji: Nowy Brunszwik, Nowa Szkocja i Wyspa Księcia Edwarda). Percy kierował firmą aż do swojej śmierci w 1959 roku, a pod jego kierownictwem firma stała się największą tego typu firmą w Brytyjskiej Wspólnocie Narodów (British Commonwealth). Główna siedziba mieściła się w Hermant Building (nazwanym na cześć Percy'ego) przy 21 Dundas Square. Po śmierci Percy'ego firma przeszła w ręce jego syna Sydneya, który w 1965 roku sprzedał większościową kontrolę firmie Harcourt Carter Optical z siedzibą na Karaibach. Do 1991 roku Harcourt Carter Optical przejęła całkowitą kontrolę nad Imperial Optical.

Lornetka w bardzo dobrym stanie. Dołączone oryginalne etui. Nie wiadomo czemu na lornetce jest napis "Made in France" podczas gdy na pokrywie sygnatury firmy Imperial Optical Co, Toronto -London (może licencja?). 
Data dodania: 24 listopada 2021
Datowanie przedmiotu: 1910 - 1920
Miejsce pochodzenia: Kanada
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 58 razy od 24 listopada 2021
Reklama
Dodaj komentarz
25 listopada 2021
Dzięki, niektóre lornetki pryzmatyczne z przełomu wieków XIX i XX do lat 20-stych imponują misternym wykonaniem i precyzją mechanizmów, które nieraz działają bez zarzutów do dziś. Jest w tym pewien urok.
Kustosz
24 listopada 2021
Stan jak na wiek powala i do tego  etui. Gratuluję fanta.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.