NAPRZÓD LIPINY ŚWIĘTOCHŁOWICE - PROPORCZYK

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 3
<
>
Lipiny to dzielnica Świętochłowic która nie graniczy z Chorzowem jednak można do niej zajść nawet pieszo z Chorzowa . Leży po zachodniej stronie  za Piaśnikami . Klub sportowy Naprzód powstał w 1920 roku jako towarzystwo sportowe a w latach 60-tych Naprzod przeszedl pod opiekę w szczególności kopalni Polska która połączyła się z Chorzowską kopalnią Prezydent , dlatego na odwrocie proporczyka widnieje zabytkowy Chorzowski szyb Prezydent. Naprzód Lipiny az pięciokrotnie walczył o I ligę jednak za każdym razem przegrywał a najbardziej dramatyczne baraże odbyły sie w 1961 roku gdzie Naprzód podejmował Arkonie Szczecin i do przerwy Naprzód wygrywał 4-1 by zakończyć mecz 5-5 i remis dawał awans Arkonii

Wymiary szerokość 19 cm , długość 27 cm
Data dodania: 25 listopada, 00:30
Datowanie przedmiotu: 1960 - 1970
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 26 razy od 25 listopada, 00:30
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.