IV. Przegląd Kapel Ludowych.

Duże zdjęcie IV. Przegląd Kapel Ludowych.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
121 / 272
<
>
Rozrywkowi kolesie z Luftwaffe. wszyscy w stopniach kaprali z czego jeden jest Obergefreiterem a pozostali w sopniu gefreitera. Siedzący w "wyzwolonym" fotelu ma mandolinę lub jeszcze inny instrument strunowy. Drugi instrument- samoróbny, przypomina coś co w naszej kulturze nazywa się skrzypcami diabelskimi. Nie jestem etnografem, ani kulturoznawcą więc nie wiem czy takie instrumenty ludowe istniały w niemczech. Myślę że albo powsatał on z potrzeby chwili dla jaj albo był dobrze przemyślany, być może wzorowany na tym co żołnierze widzieli w podbitych krajach (Polska). Istnieje też możliwość iż instrument ów, powstał bo... "dziadek w Wehrmachcie". Wszyscy żołnierze noszą fliegerblouse drugiego wzoru czyli jest 1940 lub później. Obergefreiter ma na głowie czapkę garnizonową zaś pozostali furażerki. Wyglada na to iż nie mają przyszytych patek do kołnierzy a "mewki" wpiętre są bezposrednio w kołnierze co może wskazywać iż są żołnierzami Luftwaffen Feld Regiment lub Luftwaffen Feld Division co powoduje że datowanie może się przesunąć na 1941 lub później. Teorię zdaje się potwierdzać iż obergefreiter podpiera sę solidnym kijaszkiem który ewidentnie ma pierwsze nacięcia kory w górnej części co wieści rychłe przeobrażenie się w laskę wołkowską- w tym przypadku 1942 lub później.
Data dodania: 2 grudnia
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 73 razy od 2 grudnia
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
3 grudnia
"Zmierzch Bogów"... A tak na marginesie- właśnie zakupiłem fotografię na której widnieje dokładnie taki sam instrument w rękach żołnierzy Luftwaffe.
Kustosz
3 grudnia
Na pewno grają jskiś kawałek Wagnera
Kustosz
2 grudnia
Dzięki! Ostatnio mam sporo do czynienia z ichnią techniką i tą nową i tą ówczesną i stwierdzam że to co widać na zdjęciu jest za mało skomplikowane na ich myślenie.
2 grudnia
Zdjęcie bardzo fajne i zabawne. Gratulacje.
Mi się wydaje, że niemaszki będąc prekursorami w wymyślaniu nowych technologii, właśnie prezentują nowe urządzenie do badań geodezyjnych, które to współdziała z ich innowacyjnym GPS-em.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.