OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
171 / 199
<
>
- podziałka - brak,

- nr seryjny: 168098.Praktycznie dzisiaj nieznana firma C. P. Goerz Berlin była kiedyś obok Zeiss'a czołowym światowym producentem lornetek, a końcem XIX i początkiem XX wieku głównym konkurentem tej spółki. Uważa się, że w 1895 Goerz opatentował pierwszy rozwiązanie ruchu liniowego mechanizmu ogniskowania indywidualnego stosowane w niemieckich lornetkach DF 99, a następnie w różnych wojskowych lornetkach francuskich, radzieckich i produkowanych przez US Army Bell & Howell M19. Goerz zaprojektował dla niemieckiej/pruskiej armii pryzmatyczne lornetki DF 99 i DF 03, a także Galilean Fieldglass 08 - standardową lornetkę niemieckiej/pruskiej piechoty w I Wojnie Światowej. Już na przełomie XIX i XX wieku powstały oddziały C.P. Goerz na całym świecie - w Petersburgu, Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, Wiedniu i Bratysławie. W 1926 r firma nie wytrzymała kryzysu i została przejęta przez Zeiss'a.Brak oryginalnej muszli ocznej. Dołączone oryginalne etui ale bez pokrywy. Niestety mało informacji można odszukać o samym monokularze.
Data dodania: 2 grudnia, 18:57
Datowanie przedmiotu: 1911
Miejsce pochodzenia: Prusy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Producent: C. P. Goerz
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 70 razy od 2 grudnia, 18:57
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
7 grudnia, 23:20 , edytowany: 8 grudnia, 11:11
Oj, nie wątpię, usłyszałbyś niejedną historię.
7 grudnia, 17:49
Dzięki, sfatygowany. Może w wigilię nie tylko zwierzęta zaczną mówić to mi coś i ten monokular poopowiada :)
Kustosz
2 grudnia, 18:59
Kolejny ładny fant w kolekcji. Gratuluję. 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.