Kochanie! Podaj rolkę, papier się skończył...

Duże zdjęcie Kochanie! Podaj rolkę, papier się skończył...
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
240 / 275
<
>
Żołnierze Heer korzystający ze standardowej, polowej latryny. Jeżeli polskie, powojenne regulaminy w tej kwestii niewiele się różniły od nimieckich z czasów wojny (a należy to zakładać) to był to dość głęboki, prostokątny dół (ze 2 metry albo i głebiej) z poprzeczną drewnianą żerdzią wzdłuż dłuższego boku z możliwą drugą, nieco wyższą za tą niższą (zabezpieczjącą przed fiknięciem do tyłu). Codzienną nową zawartość posypywano wapnem i warstwą ziemi z urobku powstałego podczas kopania. Żołnierze w furażerkach starszego wzoru, z puszkami na maski pegaz na piersi i bronią co wskazuje że zdjęcie wykonano w warunkach bojowych (już w czasie wojny). Wszyscy w butach marszowych i w późnienjszych koszulach choć nie jest to wzór ostatni. Myślę że jest to front wschodni 1941 lub 1942 rok. Waffenfarbe dośc ciemne na szewronach wypustek na furażerkach więc albo czarne- saperzy, albo czerwone- artyleria. 
Data dodania: 19 grudnia
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1942
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 91 razy od 19 grudnia
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
19 grudnia
Dziękuję. Też ją lubię.
19 grudnia
Zdjęcie perełka w kolekcji. Gratulacje.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.